Կարո Փայլանը՝ Հայկական հարցի մասին. Թուրքիան հին վիճակին է վերադառնում
Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Դիարբեքիրում կուսակիցների հետ հավաքի ժամանակ անդրադարձել է իշխանությունների քաղաքականությանն ուղղված Հայկական  ու քրդական հարցերին, հայտնում է News.am-ը։
Կարո Փայլանը հայտարարել է, թե վերջին շրջանում իշխանությունները խոսքի ազատության սահմանափակումն արդեն մտցնում են խորհրդարան՝ հիշեցնելով, որ պատգամավորների ներքին կանոնակարգով այսուհետ կարգելվի Հայկական հարցի ու քրդական հարցի հետ կապված անկեղծ քննարկումները։
«Ինչպես որ հասարակ քաղաքացուն են արգելում ազատ խոսել, արդեն դա անելու են նաև պատգամավորների դեպքում։ Թուրքիան Հայկական ու քրդական հարցում վերադառնում է նախկին վիճակին, երբ այդ հարցերը տաբու էին։ Այս ամենն արվում է իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության ձեռքերով», - ասել է Կարո Փայլանը։

Garo Paylan About Armenian Question: Turkey Returns to the Former State
Garo Paylan, Istanbul Armenian MP of the opposition pro-Kurdish People’s Democratic Party (HDP) of Turkey, during the meeting with party members in Diyarbakir, discussed the authorities' policy concerning the Armenian and Kurdish Questions, News.am reports.
Garo Paylan announced that recently the authorities have restricted freedom of expression to the parliament, reminding that according to the internal regulations of the Deputies, from now on the sincere discussions of the Armenian Question and the Kurdish Question will be banned.
"Turkey is returning to the former state in the Armenian Question and Kurdish Question when they were taboo. All this is done by the ruling Justice and Development Party," Garo Paylan said.