Ուժեղ երկրաշարժ Իրանի հյուսիս-արևմուտքում. կան տուժածներ
Առնվազն ութ մարդ է տուժել օգոստոսի 28-ին Իրանի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցած 4,9 մագնիտուդով երկրաշարժից, հայտնել է IRNA գործակալությունը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին:
Թեհրանի համալսարանի երկրաֆիզիկայի ինստիտուտի տվյալներով երկրաշարժը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով 03:44-ին Արևելյան Ատրպատականի նահանգի Թավրիզ վարչական կենտրոնից մոտ 100 կիլոմետր հեռավորությամբ:
Ինչպես հայտնել է նահանգի հակաճգնաժամային վարչության կենտրոնի գործադիր տնօրեն Հալալ Սայեին, երկրաշարժի հետևանքով ավերվել են բազմաթիվ շենքեր, տեղում աշխատում են փրկարարների խմբերը:

На северо-западе Ирана произошло землетрясение: есть пострадавшие
Восемь человек пострадали в результате землетрясения магнитудой 4,9, произошедшего в понедельник на северо-западе Ирана, передает агентство IRNA со ссылкой на местные власти.
По данным Института геофизики Тегеранского университета, землетрясение произошло в 03.44 по местному времени (02.14 мск) в провинции Восточный Азербайджан примерно в 100 километрах от административного центра провинции Тебриз, передает РИА Новости.
Как сообщил управляющий директор центра антикризисного управления провинции Халил Саеи, в результате землетрясения многие здания были разрушены. На месте работают команды спасателей.