Կիմ Չեն Ինը երրորդ երեխան է ունեցել. ԶԼՄ-ներ
Հարավային Կորեայի հետախուզությունը հայտնել է, որ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինի կինը տարեսկզբին լույս աշխարհ է բերել երրորդ երեխային, հայտնում է Yonhap գործակալությունը։
Ենթադրվում է, որ Լի Սոլ Չուն ծննդաբերել է փետրվարին, քանի որ 2016 թվականին 9 ամիս նա չի երևացել հանրությանը։ Գործակալության տեղեկություններով՝ Կիմ Չեն Ինն ու երգչուհի Լի Սոլ Չուն ամուսնացել են 2009 թվականին։ 2010 և 2013 թվականներին լույս աշխարհ են եկել նրանց երկու երեխաները։
Ամերիկացի բասկետբոլիս Դեննիս Ռոդմանը, ով 2013 թվականին այցելել էր Հյուսիսային Կորեա և հանդիպում ունեցել երկրի առաջնորդի հետ, հայտնել էր, որ Կիմ Չեն Ինի երկրորդ երեխան աղջիկ է Կիմ Չժու Է անունով: Մյուս երեխաների անունները և սեռը հայտնի չէ:

У Ким Чен Ына родился третий ребенок
Разведка Южной Кореи сообщила, что жена лидера КНДР Ким Чен Ына в начале года родила третьего ребенка, передает Корреспондент со ссылкой на агентство Yonhap.
Предполагается, что Ли Соль Чу родила третьего ребенка в феврале, так как в течение девяти месяцев 2016 года она не показывалась на публике.
По информации агентства, Ким Чен Ын и певица Ли Соль Чу поженились в 2009 году. В 2010 и 2013 году у них родились первые два ребенка.
Американский баскетболист Деннис Родман, посетивший КНДР в 2013 году, сообщил, что второй ребенок у Ким Чен Ына − девочка Ким Чжу Э. Имена и пол остальных детей не известны.