ԱՄՆ-ում Էրդողանի թիկնապահներին մեղադրանք է առաջադրվել
ԱՄՆ-ում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի 15 թիկնապահի մեղադրանք է առաջադրվել Վաշինգտոն նրա այցի ժամանակ խաղաղ ցուցարարների վրա հարձակման համար, հայտնում է Associated Press-ը:
Նշվում է, որ ընդհանուր առմամբ մեղադրանքներ են առաջադրվել 19 մարդու, այդ թվում՝15 թուրքական ուժայինների:
Մայիսի16-ին Էրդողանի ԱՄՆ այցի ժամանակ նրա թիկնապահները ծեծել են ԱՄՆ-ում Թուրքիայի դեսպանի նստավայրի մոտակայքում բողոքող հայ և քուրդ ցուցարարներին: Միջադեպը հետաքննող ամերիկացի իրավապահներն եկել են եզրահանգման, որ թիկնապահների գործողությունները չարդարացված ագրեսիա են պարունակել:

В США предъявили обвинения охранникам Эрдогана
В США 15 охранникам президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана предъявили обвинения за нападение на участников акции протеста в Вашингтоне во время визита турецкого лидера в город, сообщает Корреспондент. Всего обвинения были предъявлены 19 людям, в том числе 15 турецким силовикам.
16 мая во время визита Эрдогана в США его охрана избила курдских и армянских протестующих возле резиденции посла Турции. Американские правоохранители, расследовавшие инцидент, пришли к выводу, что действия охранников, атаковавших демонстрантов, были неоправданно агрессивными. После чего в середине июня в США были выданы ордера на арест 12 телохранителей Эрдогана.