Պուտինը ներկա չի գտնվի ՄԱԿ ԳԱ-ին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չի մասնակցի Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեային, որը տեղի կունենա սեպտեմբերին, գրում է EADaily-ին:
Այս մասին տեղեկացրել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի բացումը նախատեսված է սեպտեմբերի 12-ին: Սեպտեմբերի 19-ին նախատեսվում է բարձր մակարդակով ընդհանուր քաղաքական հարցերի քննարկումների մեկնարկ:
Ավելի վաղ օտարերկրյա լրատվամիջոցները հաղորդել էին, որ ամերիկյան առաջնորդ Դոնալդ Թրամփը, ով իր ելույթը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում ծրագրել է սեպտեմբերի 18-ին, համաշխարհային քաղաքական առաջնորդների հետ մտադիր է քննարկել ՄԱԿ-ի բարեփոխումները:

Путин не поедет на сентябрьскую Генассамблею ООН
Российский президент Владимир Путин не будет принимать участия в Генеральной ассамблее ООН в Нью-Йорке, которая пройдет в сентябре, пишет EADaily.
Об этом проинформировал пресс-секретарь президента Российской Федерации Дмитрий Песков. Открытие Генеральной ассамблеи ООН запланировано на 12 сентября. 19 сентября намечен старт обсуждений общеполитических вопросов, которые пройдут в рамках недели высокого уровня.
Ранее зарубежные СМИ сообщили о том, что американский лидер Дональд Трамп, который запланировал свое выступление на Генассамблее ООН, 18 сентября намерен обсудить с мировыми политическими лидерами реформу ООН.