Պուտինը ԱՄՆ-ի մասին. դժվար է բանակցել այն մարդկանց հետ, ովքեր շփոթում են Ավստրիան և Ավստրալիան
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ԱՄՆ-ի հետ համագործակցության մասին խոսելիս հայտարարել է, որ դժվար է երկխոսություն վարել մարդկանց հետ, ովքեր շփոթում են Ավստրիան ու Ավստրալիան։ Այս մասին փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Դժվար է երկխոսություն վարել այն մարդկանց հետ, ովքեր շփոթում են Ավստրիան ու Ավստրալիան։ Սա այն դեպքն է, երբ ոչինչ անել չես կարող։ Ամենայն հավանականությամբ այդպիսին է ամերիկյան քաղաքական մշակույթի մակարդակը»,-ասել է Պուտինը։
Ինչպես նշել է Ռուսաստանի առաջնորդը «ամերիկացի ազգը, ամերիկացի ժողովուրդը, Ամերիկան իսկապես հզոր երկիր է, հզոր ժողովուրդ՝ քաղաքական մշակույթի նման ցածր մակարդակով»։

Путин о США: трудно вести диалог с теми, кто путает Австрию с Австралией
Президент России Владимир Путин, говоря о сотрудничестве России и США, заявил, что трудно вести диалог с людьми, которые путают Австрию с Австралией. Об этом передает РИА Новости.
"Трудно вести диалог с людьми, которые путают Австрию с Австралией. С этим уже ничего не поделаешь. Такой уровень, видимо, политической культуры определенной части американского истэблишмента", - сказал Путин на пресс-конференции по итогам участия в саммите БРИКС.
Как заявил российский лидер, "американская нация, американский народ, Америка - это действительно великая страна, великий народ… таких людей с таким низким уровнем политической культуры".