Ռուսաստանի և Հարավային Կորեայի նախագահները հանդիպել են
Արևելյան տնտեսական համաժողովի շրջանակում մեկնարկել է ՌԴ և Հարավային Կորեայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Մուն Չժե Ինի հանդիպումը, փոխանցում է Արցախպրեսը՝ հղում տալով Gazeta-ին:
«Ուրախ եմ այսօր ձեզ հետ անձամբ հանդիպել և քննարկել մեզ հուզող խնդիրները՝ կապված հյուսիսկորեական միջուկային, հրթիռային ծրագրի շուրջ հայտնի իրադարձությունների հետ և, բնականաբար, խոսել մեր երկկողմանի հարաբերությունների մասին»,- ասել է Պուտինը:
Մուն Չժե Ինն էլ իր հերթին, հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեայի սադրանքները լարում են թերակղզու իրավիճակը, և եթե չկանխվեն, իրադարձությունների զարգացումը կարող է անկանխատեսելի լինել: Սրա հետ կապված նա Պուտինին առաջարկել է կարծիքներ փոխանակել հակամարտության կարգավորման հնարավոր ուղիների մասին:

Путин и Мун Чжэ Ин начали встречу
Президент России Владимир Путин и президент Южной Кореи Мун Чжэ Ин начали встречу в рамках Восточного экономического форума (ВЭФ), об этом передает Gazeta.ru.
"Рад возможности сегодня лично с вами встретиться и обсудить волнующие нас проблемы, связанные с известными событиями вокруг северокорейской ядерной программы, ракетной программы и, разумеется, поговорить о наших двусторонних отношениях", - сказал Путин.
Мун Чжэ Ин, в свою очередь, заявил, что провокации со стороны КНДР осложняют ситуацию на полуострове, и если они не прекратятся, развитие событий может быть непредсказуемым. В связи с этим он предложил Путину обменяться мнениями о возможных путях урегулирования конфликта.