Արցախ այցելող օտարերկրյա զբոսաշրջիկների թիվն աճել է
Ընթացիկտարվա հունվար-հուլիս ամիսներին Արցախի Հանրապետությունում գրանցվել է օտարերկրյա զբոսաշրջիկների 43 % աճ՝ 2016 թվականի համեմատ, և 27 % աճ՝ 2015-ի համեմատ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է ԱՀ  էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության վարչության ծրագրերի կառավարիչ Արտակ Գրիգորյանը:
«Արցախ այցելող զբոսաշրջիկների ծագման երկրների աշխարհագրությունը տարեցտարի ընդլայնվում է. մեր երկիրը հյուրընկալում է զբոսաշրջիկների բոլոր աշխարհամասերից, բայց հիմնականում  Արցախի Հանրապետություն այցելում են  զբոսաշրջիկներ ՌԴ-ից, ԱՄՆ­ից, Իրանից և եվրոպական երկրներից՝ Ֆրանսիայից, Բրիտանիայից,  Իտալիայից, Գերմանիայից», - նշել է  Ա. Գրիգորյանը:

The Level of Tourism in Artsakh Has Increased
43% growth has been recorded in the number of tourists visiting Artsakh for the period of January-June 2017 as compared with 2016, and 27% growth as compared with the data of the indicted period in 2015.
This was told to Artsakhpress by the Coordinator of tourism programs at the Artsakh Ministry of Economy Artak Grigoryan.
"Tourists from all continents visit Artsakh. But mainly tourists from the Russian Federation, USA, Iran and European countries (France, Britain, Italy and Germany) visit the Republic of Artsakh," Grigoryan said.