Մեքսիկայում հզոր երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 90-ի
Մեքսիկայում տեղի ունեցած հզոր երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել Է 90-ի: Այդ մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ Մեքսիկայի ներքին գործերի նախարարությանը հղումով: «
8,2 մագնիտուդով երկրաշարժը գրանցվել է սեպտեմբերի 8-ին UTC ժամանակով ժամը 04:49-ին (Երևանի ժամանակով ժամը 08:49-ին): Էպիկենտրոնը գտնվում էր Տրես-Պիկոս բնակավայրից 119 կիլոմետր հարավ-արևմուտք, երկրաշարժի օջախը գտնվում էր 33 կիլոմետր խորության վրա: Ցունամիների նախազգուշացման խաղաղօվկիանոսյան կենտրոնը հայտնել է, որ Մեքսիկայի ափերի մոտ ալիքների բարձրությունը հասել է մեկ մետրի:

Число жертв мощного землетрясения в Мексике достигло 90 человек
Число жертв мощного землетрясения в Мексике достигло 90 человек, сообщает РИА Новости со ссылкой на министерство внутренних дел страны.
Землетрясение у берегов Мексики магнитудой 8,2 было зафиксировано в пятницу в 04.49 по времени UTC. Эпицентр располагался в 119 километрах к юго-западу от населенного пункта Трес-Пикос. Очаг землетрясения находился на глубине 33 километра.
Тихоокеанский центр предупреждения о цунами (PTWC) сообщил, что максимальная высота волн при цунами после землетрясения достигла 1 метра.