Բակո Սահակյանն ընդունել է Միջազգային գիտաժողովի մասնակիցների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին ընդունել է «Ռեաբիլիտացիայի ժամանակակից տեսակետները բժշկության մեջ» խորագրով 8-րդ միջազգային գիտաժողովի մի խումբ մասնակիցների, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Կարինե Աթայանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է նման հանդիպումներն ու քննարկումները՝ դրանք համարելով պահանջված մեր հանրապետությունում բժշկության զարգացման և առաջատար միջազգային փորձի կիրառման տեսանկյունից:

Президент Арцаха принял участников Международной конференции
14 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу участников 8-ой Международной конференции под названием "Современные аспекты реабилитации в медицине".
На встрече, в которой приняла участие исполняющая обязанности министра здравоохранения НКР Карине Атаян, были обсуждены различные вопросы, касающиеся сферы здравоохранения.
Глава государства отметил важность подобных встреч и обсуждений, подчеркнув их востребованность с точки зрения развития медицины и применения международного передового опыта в республике, передает пресс-служба президента Республики Арцах.