Լեհաստանը մտադիր է խորացնել տնտեսական հարաբերությունները Հայաստանի հետ. ԱԳ փոխնախարար
Լեհաստանը հետաքրքրված է Հայաստանի հետ տնտեսական հարաբերությունները խորացնելու մեջ: Այս մասին այսօր Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Լեհաստանի ԱԳ փոխնախարար Բարտոշ Ցիխոցկին:
«Մենք դժգոհ ենք տնտեսական հարաբերությունների այսօրվա մակարդակով, վստահ ենք, որ միասին ավելին կարող ենք անել: Լեհական տնտեսությունը բավականին դինամիկ է զարգանում: Մենք ի վիճակի ենք ավելի շատ արտահանելու և ավելի շատ ներդրումներ կատարելու», - հայտարարել է դիվանագետը՝ ընդգծելով, որ լեհական կողմի համար կարևոր է հասկանալ ինչ ոլորտներում  և ինչ պայմաններով է դա հետաքրքրում հայկական կողմին:
«Օրինակ՝ գյուղատնտեսությունը Լեհաստանի տնտեսության ամենաուժեղ ոլորտն է: Մենք մրցակցում ենք այս ոլորտում ԵԱՏՄ խոշորագույն արտադրողների հետ» - նշել է փոխնախարարը՝ հավելելով, որ Վարշավան հետաքրքված է նաև պաշտպանության և պետական կառավարման ոլորտներում համագործակցությամբ:
«Ձեր գրպաններում և պայուսակներում Լեհաստանի մի մասն է՝ ձեր անձնագրերը և նույնականացման փաստաթղթերը արդատրված են Լեհաստանում: Մենք հետաքրքրված ենք  այդ համագործակցությամբ շարունակելությամբ և նման ծառայությունների համար մրցույթներում նոր հաղթանակներով», - հավելել է Ցիխոցկին:

Polish Deputy Foreign Minister: We are Interested in Deepening Economic Relations with Armenia
Poland is interested in deepening economic relations with Armenia. Polish Deputy Foreign Minister Bartosz Cichocki said at a news conference in Yerevan.
"We are dissatisfied with the current level of economic relations, and we are confident that we can do more together. The Polish economy is dynamically developing. We are able to export more and make more investments," the diplomat said, emphasizing that it is important for the Polish side to understand in what spheres and with what conditions the Armenian side is interested in.
"For example, agriculture is the strongest branch of Poland's economy. In this field we compete with the largest manufacturers of EAEU," the Deputy Foreign Minister said, adding that Warsaw is also interested in cooperation in defense and public administration spheres.
"In your pockets and bags are a part of Poland - your passports and identification documents are issued in Poland. We are interested in continuing this cooperation and in new victories in such competitions," added Cichocki: