Ստեփանակերտի Բերքի տոնին մասնակցության 900 հայտ է ներկայացվել
Հոկտեմբերի 8-ին նախատեսվում է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում անցկացնել Բերքի տոն, գրում է Արցախպրեսը՝ հայտնելով, որ այս տարի 900 հայտ է ներկայացվել:
ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Աշոտ Դանիելյանը ասել է, որ միջոցառմանը մասնակցելու են Արցախի բոլոր շրջանները, ինչպես նաև մասնակցության ցանկություն են հայտնել 30 տնտեսվարող սուբյեկտներ:
«Գյուղատնտեսության աշխատողի օրվան նվիրված Բերքի տոնին համաժողովրդական բնույթ տալու նպատակով անց են կացվելու մի շարք մշակութային և տոնական միջոցառումներ: Իսկ ցուցահանդես-տոնավաճառին, արտադրողների հետ մեր ունեցած պայմանավորվածության համաձայն, գյուղատնտեսական մթերքներն ու արտադրատեսակները կվաճառվեն շուկայականից 15-20 տոկոս ցածր գներով»,- ասել է Ա. Դանիելյանը և ավելացրել, որ հանրապետության բոլոր տնտեսավարող սուբյեկտներին և ֆերմերներին հնարավորություն է տրվել այդ օրը ներկայացնել իրենց արտադրանքը և վաճառել:
Ա. Դանիելյանը նշել է նաև, որ Բերքի տոնին մասնակցելու նպատակով հանրապետության շրջաններից եկած բոլոր անհատներին ու տնտեսավարող սուբյեկտներին ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը՝ որպես աջակցություն, կապահովի վառելիքով:

900 Applications Made to Participate on Artsakh Harvest Day
On October 8, a Harvest Day will be cerebrated at Stepanakert (capital of Nagorno-Karabakh Republic) Renaissance Square Artsakh Press reports.
900 applications have already been made to participate in the event.
The head of the staff of Artsakh Ministry of Agriculture, Ashot Danielyan stated that the representatives from all the regions of Artsakh will participated in the event, while also 30 business entities expressed a wish to participate.
"To give the day, devoted to the agricultural worker nationwide nature, a number of cultural and festive events will be organized. According to the agreements made with the producers, the agricultural products will be sold at 15-20 percent lower market price during the exibition-fair," A. Danielyan stated, adding that all the business entities and farmers were given an opportunity to present and sell their products on that day.
A. Danielyan also informed that the car fuel necessary for reaching to Stepanakert for all the individuals and business entities from the regions, will be provided by Artsakh Ministry of Agriculture.