Ստեփանակերտի Բերքի տոնին մասնակցության 900 հայտ է ներկայացվել
Հոկտեմբերի 8-ին նախատեսվում է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում անցկացնել Բերքի տոն, գրում է Արցախպրեսը՝ հայտնելով, որ այս տարի 900 հայտ է ներկայացվել:
ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Աշոտ Դանիելյանը ասել է, որ միջոցառմանը մասնակցելու են Արցախի բոլոր շրջանները, ինչպես նաև մասնակցության ցանկություն են հայտնել 30 տնտեսվարող սուբյեկտներ:
«Գյուղատնտեսության աշխատողի օրվան նվիրված Բերքի տոնին համաժողովրդական բնույթ տալու նպատակով անց են կացվելու մի շարք մշակութային և տոնական միջոցառումներ: Իսկ ցուցահանդես-տոնավաճառին, արտադրողների հետ մեր ունեցած պայմանավորվածության համաձայն, գյուղատնտեսական մթերքներն ու արտադրատեսակները կվաճառվեն շուկայականից 15-20 տոկոս ցածր գներով»,- ասել է Ա. Դանիելյանը և ավելացրել, որ հանրապետության բոլոր տնտեսավարող սուբյեկտներին և ֆերմերներին հնարավորություն է տրվել այդ օրը ներկայացնել իրենց արտադրանքը և վաճառել:
Ա. Դանիելյանը նշել է նաև, որ Բերքի տոնին մասնակցելու նպատակով հանրապետության շրջաններից եկած բոլոր անհատներին ու տնտեսավարող սուբյեկտներին ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը՝ որպես աջակցություն, կապահովի վառելիքով:

В Степанакерте пройдет День урожая
На участие в намеченном на 8 октября Дне урожая, который пройдет на площади Возрождения города Степанакерта, подано 900 заявок.
Как передает "Арцахпресс", об этом сообщил глава аппарата министерства сельского хозяйства Республики Арцах Ашот Даниелян.
При этом он отметил, что в мероприятии примут участие все районы Арцаха, а также 30 хозяйствующих субъектов.
"Будет проведен ряд культурных и праздничных мероприятий, посвященных Дню работника сельского хозяйства. А на выставке-ярмарке, согласно нашим договоренностям с производителями, сельскохозяйственные продукты будут продаваться по ценам на 15-20% ниже рыночных », - отметил А.Даниелян и добавил, что в этот день всем хозяйствующим субъектам и фермерам республики будет предоставлена возможность представлять и продавать свою продукцию .
A. Даниелян также отметил, что министерство сельского хозяйства Республики Арцах предоставит топливо всем участвующим в ярмарке фермерам и хозяйствующим субъектам из районов.