Ամիսներ անց կապանցիները կկարողանան Երևան գալ ինքնաթիռով
Կապանից առաջին ինքնաթիռը կուղևորվի Երևան արդեն մայիսին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանը: Նրա խոսքով, Կապանի օդանավակայանի վերակառուցման աշխատանքները մեկնարկել են 2017 թվականի առաջին կիսամյակում: Ծրագրի ընդհանուր բյուջեն կազմել է 2 միլիոն դոլար:
«Երկու օր առաջ կնքել ենք պայմանագիր չեխական ավիաընկերության հետ ու գնել ենք ինքնաթիռ: Այն 19 տեղանոց ինքնաթիռ է, որը կատարելու է չվերթներ Կապանից Երևան ու հակառակ ուղղությամբ: Ինքնաթիռն արժեցել է 5,5 միլիոն եվրո»,- նշել է Վահե Հակոբյանը՝ ընդգծելով, որ ինքնաթիռը Հայաստանում կլինի մարտին։
Մարզպետը հավելել է, որ տոմսերի գները դեռևս վերջնականապես որոշված չեն, սակայն տատանվելու են 30-40 հազար դրամի սահմաններում։

First Flight from Kapan Planned for May 2018
The first Kapan-Yerevan flight will take place already in May 2018, Syunik governor Vahe Hakobyan told. According to him, the construction of Kapan's airport commenced in the first half of 2017, with a total budget of 2 million dollars, Armenpress reports.
"Two days ago we signed a contract with a Czech airline and we bought an airplane. It is a 19-seat airplane, which will operate the Kapan-Yerevan two-way flight. The plane cost 5,5 million Euros," Hakobyan said, adding that the airplane will arrive in Armenia in March 2018.
The governor added that the ticket prices are not decided yet, but will range between 30-40 thousand drams.