Ամիսներ անց կապանցիները կկարողանան Երևան գալ ինքնաթիռով
Կապանից առաջին ինքնաթիռը կուղևորվի Երևան արդեն մայիսին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանը: Նրա խոսքով, Կապանի օդանավակայանի վերակառուցման աշխատանքները մեկնարկել են 2017 թվականի առաջին կիսամյակում: Ծրագրի ընդհանուր բյուջեն կազմել է 2 միլիոն դոլար:
«Երկու օր առաջ կնքել ենք պայմանագիր չեխական ավիաընկերության հետ ու գնել ենք ինքնաթիռ: Այն 19 տեղանոց ինքնաթիռ է, որը կատարելու է չվերթներ Կապանից Երևան ու հակառակ ուղղությամբ: Ինքնաթիռն արժեցել է 5,5 միլիոն եվրո»,- նշել է Վահե Հակոբյանը՝ ընդգծելով, որ ինքնաթիռը Հայաստանում կլինի մարտին։
Մարզպետը հավելել է, որ տոմսերի գները դեռևս վերջնականապես որոշված չեն, սակայն տատանվելու են 30-40 հազար դրամի սահմաններում։

Через несколько месяцев жители Капана могут прилететь в Ереван на самолете
Первый авиарейс Капан-Ереван состоится уже в мае 2018 года. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил губернатор Сюникской области Ваге Акопян. По его словам, строительство аэропорта Капана началось в первой половине 2017 года с общим бюджетом в два миллиона долларов.
"Два дня назад мы подписали контракт с чешской авиакомпанией и купили самолет. Это 19-местный самолет, который будет совершать рейс Капан-Ереван и обратно. Самолет стоил 5,5 млн евро", - сказал Акопян, добавив, что самолет прибудет в Армению в марте 2018 года.
По словам губернатора, цены на билеты еще не определены, но будут колебаться от 30 до 40 тысяч драмов.