Արցախ այցելած CNN-ի հաղորդավարը կարող է «սև ցուցակում» հայտնվել
Ադրբեջանի «սև ցուցակն» անսահման է դառում: Այժմ ցուցակը համալրողների թեկնածուների թվում է հայտնվել ամերիկացի շեֆ-խոհարար, գրող և հաղորդավար Էնտոնի Մայքլ Բուրդենը, ով Արցախում նկարահանումներ է իրականացնում:
Oxu.Az-ի հետ զրույցում Ադրբեջանի ԱԳՆ մամլո քարտուղար Խիկմետ Գաջիևը հայտնել է, որ. «դիտարկվում է ամերիակցի շոումենի՝ Լեռնային Ղարաբաղ այցի հարցը»:
Բուրդեն իր Instagram-ի էջում նկարներ է տեղադրել, որտեղ երևում է՝ ինչպես է նաև ժամանել Հայաստան, ապա մեկնել Արցախ: ԼՂՀ-ում նա նկարահանումներ է իրականացնում իր Parts Unknown խոհարարական հաղորդման համար:

Facebook/Saro Saryan
The "black list" of the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan is continuously expanding. Now the candidate for the black list of Azerbaijan is the American chef, writer and TV host Anthony Michael Burden, who is in Karabakh for shootings.
"The issue of the trip of American showman Anthony Burden to Nagorno-Karabakh is being considered," the head of the press service of the Azerbaijani Foreign Ministry, Hikmet Hajiyev, told Oxu.Az, stressing that an appropriate decision will be made following the results of the investigation.
On his page in Instagram Burden shared a photo, which shows how he came to Armenia, and from there flew to Karabakh in a helicopter, where he makes shooting for his Kitchen program.