Երևանում առաջին անգամ անցկացվել է Սուրճի և թեյի փառատոն (լուսանկարներ)
Հոկտեմբերի 20-21-ը Երևանի Կարապի լճի տարածքում առաջին անգամ անցկացվեց Սուրճի և թեյի փառատոն, որն ամենամյա դառնալու միտում ունի:
Փառատոնի ընթացքում անուշաբույր և թարմացնող ըմպելիքների սիրահարները վայելեցին  սուրճ և թեյ՝ համեղ աղանդերով:
Փառատոնի ընթացքում կազմակերպվեց սուրճի, թեյի, ինչպես նաև համապատասխան պարագաների ցուցահանդես-վաճառք՝ մեծածախ գներով: Միջոցառմանը  ներկայացված  էին  սուրճի, թեյի ու տեղական դեղաբույսային թեյերի բազամազան տեսականի:
Հատուկ տեղադրված տաղավարներում հյուրերին հնարավորություն տրվեց մասնակցելու աշխարհի տարբեր ժողովուրդների թեյախմության արարողություններին (Վիետնամ, Չինաստան, Հնդկաստան, Կորեա) և ծանոթանալու այդ երկրների՝ թեյ պատրաստելու ու ըմպելու ազգային սովորություններին:
Փառատոնի ուշադրության կենտրոնում էր հայկական դեղաբույսային և լեռնային թեյերն ու խոհարարական պարագաները:

First Tea and Coffee Festival Organized in Yerevan (Photos)
On October 20-21, at the Swam Lake in Yerevan (capital of the Republic of Armenia) Tea &Coffee festival was organized for the first time. The festival tends to become annual.
During the festival lovers of aromatic and refreshing drinks enjoyed tasting coffee and tea with delicious desserts.
During the festival an exhibition-sale (at wholesale prices) of tea and coffee, as well as their accessories was organized. The various types of tea, coffee and local herbal tea was presented during the event.
In the specially equipped pavilions, the guests were given an opportunity to participate in the tea-drinking ceremonies of various nations (Vietnam, China, India, Korea), to get acquainted with their national traditions of preparing and drinking tea.
Armenian herbal and mountainous tea and culinary supplies were in the center of everyone's attention during the festival.