"Россия 24"-ը հատուկ ռեպորտաժ է պատրաստել Հայաստանի մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
"Россия 24"  հեռուստաալիքը հատուկ ռեպորտաժ է պատրաստել Հայաստանի և նրա տնտեսական հնարավորությունների մասին: Այս մասին հաղորդում է Rusarminfo.ru-ն:
Հեռուստաալիքի թղթակից Անտոն Բորիսովն բացահայտել է, թե ինչու պետք է պանիրը դնել հողում փորած փոսի մեջ և ինչպես կարող է քյուֆթայի պատրաստումը դառնալ սոցիալական նախագիծ:
Հայաստանի փոքր բիզնեսը ռեպորտաժում ներկայացված է որպես տարբեր ոլորտներում տնտեսության հիմնական շարժիչ ուժ` սկսած հյուրանոցային բիզնեսից և բարձր տեխնոլոգիական սթարթափերից մինչև գինիների և պանրի արտադրություն:
"Россия 24" -ի թղթակիցը նաև նշում է, որ զբոսաշրջությունը Հայաստանում դառնում է տնտեսության զարգացման կարևորագույն ճյուղերից մեկը. 2017 թվականին երկիր է այցելել ավելի քան մեկ միլիոն արտասահմանցի, որոնցից շատերը ռուսներ են:

"Армянское счастье": телеканал "Россия 24" подготовил репортаж об Армении (видео)
Телеканал "Россия 24" подготовил специальный репортаж об Армении и ее экономических возможностях, передает Rusarminfo.ru.
Корреспондент телеканала Антон Борисов узнал, почему необходимо закапывать сыр в землю и как приготовление кюфты может стать социальным проектом.
Малый бизнес Армении в репортаже представлен как основной двигатель экономики в самых разных сферах: от гостиничного бизнеса и высокотехнологических стартапов до производства вин и сыров.
Корреспондент" России 24" в своем репортаже также отметил, что туризм в Армении становится одной из важных отраслей экономического развития: в 2017 году страну посетило более 1 млн иностранцев, среди которых значительное число составили россияне.