Նալբանդյան-Մամեդյարով հանդիպումը հնարավոր է կայանա նոյեմբերի 16-ին
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ բանակցությունների շրջանակում նոյեմբերի 16-ին Մոսկվայում ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հնարավոր է հանդիպի ադրբեջանցի պաշտոնակից Էլմար Մամեդյարովի հետ, փոխանցում է PanARMENIAN.com: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարր Էլմար Մամեդյարովը Չերնոգորիայի ԱԳՆ ղեակավար Սրջան Դարմանովիչի հետ հանդիպման ավարտին կայացած մամուլի ասուլիսում:
Մամեդյարովը նշել է, որ հանդիպելու է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ նոյեմբերի 16-ին Մոսկվայում: Ըստ նրա, նոյեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով Մոսկվա կժամանեն ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ու ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը և վերջինիս հետ հանդիպում կարող է կազմակերպվել ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ հանդիպման շրջանակում:
Մամեդյարովը նշել է, որ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հետ հանդիպման հարցը Թեհրանում քննարկվել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:

Встреча Налбандян - Мамедъяров может состояться 16 ноября
Встреча министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна со своим азербайджанским коллегой Эльмаром Мамедъяровым может состояться 16 ноября в Москве в рамках переговоров с сопредседателями Минской группы ОБСЕ. Об этом, как передает Panarmenian.net, глава азербайджанского внешнеполитического ведомства заявил на пресс-конференции по итогам встречи с руководителем МИД Черногории Срджаном Дармановичем.
Мамедъяров отметил, что встретится с сопредседателями МГ ОБСЕ 16 ноября в Москве. По его словам, 15 ноября в Москву прибудут с визитом президент Армении Серж Саргсян и глава МИД РА, и встреча с Налбандяном может состояться в рамках переговоров с сопредседателями МГ ОБСЕ.
Мамедъяров сказал, что вопрос о встрече с сопредседателями МГ ОБСЕ в Москве он обсуждал в Тегеране с главой МИД России Сергеем Лавровым.