«Մի՛ փորձեք մեր համբերությունը». Թրամփը զգուշացրել է Կիմ Չեն Ինին
Հարավային Կորեայի պառլամենտում ելույթի ժամանակ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, խոսքն ուղղելով ԿԺԴՀ առաջնորդ Կիմ Չեն Ինին, հայտարարել է. «Մի՛թերագնահատեք մեզ: Մի՛ փորձեք մեր համբերությունը»: Այս մասին հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Թրամփը վստահ է, որ Հյուսիսային Կորեայի կողմից ստեղծվող զենքը վերջինիս համար անվտանգության երաշխիք չէ: Նա կոչ է արել  համաշխարհային առաջնորդներին՝ միավորել ուժերը՝ Փհենյանի ռազմականացմանը խոչընդոտելու և միջուկային ամբիցիաները զսպելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ նախագահն այս պահին շրջագայում է ասիական պետություններով: Այցի ողջ ընթացքում Թրամփի գլխավոր մտահոգությունը և հռետորաբանության կենտրոնական թեման Հյուսիսային Կորեայի գործողություններն են՝ մի շարք հրթիռային և միջուկային փորձարկումների անցկացումը՝ չնայած միջազգային հանրության առարկություններին և ՄԱԿ-ի պատժամիջոցներին:
Ավելի վաղ ելույթ ունենալով ՄԱԿ-ում՝ Թրամփը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ի և դաշնակիցների անվտանգությունը ապահովելու անհրաժոշտության դեպքում ԱՄՆ-ին այլ բան չի մնա, քան ամբողջությամբ ոչնչացնել Հյուսիսային Կորեան:

Трамп предупредил Ким Чен Ына: "Не испытывайте нас"
Во время выступления в парламенте Южной Кореи президент США Дональд Трамп, обращаясь к лидеру КНДР Ким Чен Ыну, заявил: "Не недооценивайте нас. Не испытывайте нас". Об этом сообщает русская служба ББС.
Трамп уверен, что оружие, разрабатываемое Северной Кореей, не является для них гарантией безопасности. Он призвал мировых лидеров сплотить усилия с целью остановить милитаризацию и ядерные амбиции Пхеньяна.
Напомним, что президент США на данный момент совершает турне по пяти азиатским государствам. Главной озабоченностью и центральной темой риторики Трампа в течение поездки являются действия Северной Кореи: проведение целого ряда ракетных и ядерных испытаний, несмотря на возражения мирового сообщества и санкции ООН.
Ранее, выступая в ООН, Трамп заявил, что если придется защищать себя и своих союзников от Северной Кореи, то у США не будет иного выбора, как полностью уничтожить Северную Корею.