Բրիտանացի նախարարը հրաժարական է տվել Իսրայելի հետ բանակցությունների պատճառով
Մեծ Բրիտանիայի միջազգային զարգացման նախարար Փրիթի Փաթելը հրաժարական է տվել իսրայելական իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ հանգստի ժամանակ ունեցած ոչ պաշտոնական հանդիպումների պատճառով առաջացած սկանդալի ֆոնին:
Նախարարը գործուղման է եղել Աֆրիկայում, երբ իսրայելական իշխանությունների հետ իր հանդիպումների մասին տեղեկությունը հայտնի է դարձել հասարակության: Արդյունքում նա ստիպված է եղել ընդհատել գործուղումը և վերադառնալ Լոնդոն՝ վարչապետ Թերեզա Մեյի հետ զրույցի համար:
Հրաժարականի իր դիմումում Փաթելը նշել է, որ իր գործողությունները ցածր են եղել իր կողմից աջակցվող թափանցիկության սկզբունքներից:

Британский министр ушла в отставку из-за переговоров с Израилем
Британский министр международного развития Прити Пател подала в отставку на волне скандала, связанного с ее неофициальными встречами на отдыхе с представителями израильских властей, передает BBC.
Она находилась в командировке в Африке, когда информация о ее встречах стала достоянием общественности. В результате она была вынуждена прервать поездку и явиться к премьер-министру Терезе Мэй для беседы.
В своем прошении об отставке Пател написала, что ее действия оказались ниже принципов открытости, которые она отстаивала и поддерживала.