Եվրախորհրդարանի պատգամավոր. ԵՄ-ն և ԵՏՄ-ն թշնամական կառույցներ չեն
Եվրամիության և Հայաստանի միջև Բրյուսելում ստորագրված նոր գործընկերային համաձայնագրի գոյությունը վկայում է, որ ԵՄ-ն և Եվրասիական միությունը թշնամական կառույցներ չեն, այլ այլընտրանքներ են, որոնց բովանդակությունը կարող է նույնիսկ համընկնել: NEWS.am-ի հաղորդմամբ, նման տեսակետ հայտնել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելը:
Նրա խոսքով, համաձայնագիրը հաստատում է կառուցողական և ռազմավարական գործընկերության վերաբերյալ Հայաստանի և ԵՄ-ի ցանկությունը:
«Դա նաև ընդգծում է Հայաստանի եվրոպական աշխարհայացքը, որը չպետք է միայն  ռուսական միությունների ցանցի մաս լինի: Համաձայնագրի գոյությունն ինքնին ցույց է տալիս, որ ԵՄ-ն և Եվրասիական միությունը թշնամական կառույցներ չեն, այլ այլընտրանքներ են, որոնց բովանդակությունը կարող է նույնիսկ համընկնել», - ասել է նա:

MEP: EU and Eurasian Union Are Not Enemy Structures
New comprehensive and enhanced partnership agreement signed between Armenia and EU shows that the EU and Eurasian Union are not enemy structures, but alternatives the content of which may even overlap. This was announced by the member of the European Parliament Frank Engel, News.am reports.
According to him, the new agreement proves the will of Armenia and EU to engage in a structural and strategic partnership together.
"It also underscores the European outlook of Armenia, which must not become entangled in a purely Russian web of sectoral alliances. The very existence agreement also shows that EU and Eurasian Union are not enemy structures, but alternatives the content of which may even overlap," MEP said.