Արթուր Աբրահամը հերքել է մաֆիայի հետ կապ ունենալու մասին լուրերը
«Հայազգի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամն Էրֆուրտ քաղաքում տեղի ունեցած միջադեպին ներկա չի եղել և այդ ամենի հետ որևէ առնչություն չունի»,- այս մասին Panorama.am-ին հայտնել է Արթուր Աբրահամն՝ իր մամուլի խոսնակ Սիրան Գրիգորյանի միջոցով։
Հիշեցնենք, որ MDR Thuringen ու Thuringer Allgemeine գերմանական պարբերականները գրում են, թե տեղի իրավապահ մարմիններն ստուգումներ են անցկացնում՝ արդյոք հայազգի բռնցքամատկիներ Արթուր Աբրահամն ու Կարո Մուրատը կապ ունե՞ն մաֆիայի հետ։ Կասկածներ կան, որ բռնցաքամարտիկները  մասնակցել են Էրֆուրտ քաղաքում տեղի ունեցած փոխհրաձգությանը։
Հարցին, թե որևէ կերպ բռնցքամարտիկը կամ իր փաստաբանն արձագանքելու՞ են գերմանական մամուլի տարածած տեղեկություններին, Աբրահամը փոխանցել է. «Սա համարեք արձագանք»։

"Armenian-German professional boxer Arthur Abraham was not present at the incident in Erfurt and has nothing to do with that'', Arthur Abraham’s Press Secretary Siran Grigoryan told Panorama.am.
It should be reminded that the German magazines MDR Thuringen and Thuringer Allgemeine earlier wrote that the local law enforcement agencies are carrying out inspections, whether Armenian boxers Arthur Abraham and Karo Murat have links with mafia.There are suspicions that the boxers have been engaged in a shootout in Erfurt.
In response to the question whether the boxer or his lawyer would respond to the information spread by German media, Abraham said: "This could be considered as a response".