ՌԴ և ԱՄՆ միջև Ուկրաինայի և Սիրիայի հարցով շատ տարաձայնություններ կան. Լավրով
ՌԴ և ԱՄՆ միջև Ուկրաինայի և Սիրիայի հարցով քիչ տարաձայնություններ չկան, Վիեննայում ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնի հետ հանդիպումից հետո հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Մենք այստեղ ավելի քիչ համընկնող մոտեցումներ ունենք, որոնց մասին խոսել ենք, և մեր զինվորականները նույնպես խոսում են այդ մասին», - նշել է Լավրովը:
«Մենք հայտարարել ենք Մինսկի համաձայնությունների ոչ այլընտրանքային բնույթի մասին, խնդրել ենք ամերիկյան կողմին, որ իրենք էլ նույն դիրքորոշումը պահպանեն», - մեկնաբանել է ՌԴ արտգործնախարարը:

Лавров: У России и США есть немало противоречий по Украине и Сирии
У России и США есть немало противоречий по Украине и Сирии, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров по итогам встречи с госсекретарём США Рексом Тиллерсоном в Вене, передает РИА Новости.
Российский министр сообщил, что стороны уделили в ходе встречи немало внимания украинской проблематике. «У нас здесь меньше совпадающих подходов, хотя и по Сирии есть немало противоречивых позиций. Мы о них говорили, и наши военные о них говорят», — рассказал журналистам Лавров.
«Мы заявили о безальтернативности минских договорённостей, попросили американскую сторону, что и они такую же позицию сохраняют. Надеюсь, что это подтверждение отражает нынешнее положение дел в Вашингтоне», — пояснил глава российского МИД.