Ձերբակալված Սահակաշվիլին անժամկետ հացադուլ է հայտարարել
Օդեսսայի նախկին նահանգապետ Միխեիլ Սահակաշվիլիի փաստաբան Ռուսլան Չեռնոլուցկին հայտարարել է, որ Սահակաշվիլին անժամկետ հացադուլ է սկսելու, գրում է Panorama.am-ը:
Հայտնում են, որ Սահակաշվիլիի պաշտպանը հայտարարել է, որ ինքը նույնպես հրաժարվում է սնունդ ընդունելուց:
«Եթե խափանման միջոց ընտրվի 60-օրյա կալանքը, ապա նա կշարունակի հացադուլը»,-հայտարարել է փաստաբանը, ավելացնելով, որ Սահակաշվիլին իրեն լավ է զգում:
Ուկրաինական լրատվամիջոցները գրում են,  որ Վրաստանի նախկին նախագահն Ուկրաինայի Ազգային անվտանգության ծառայության ուժերի կողմից ձերբակալվել է անցած գիշեր:
Սահակաշվիլին հայտարարել է, որ ինքը քրեական հետապնդման է ենթարկվում բացառապես քաղաքական նպատակներով: Նա պատահական չի համարում, որ իր ձերբակալությունը տեղի է ունեցել հայտարարված երթերի նախօրեին:

Саакашвили решил бессрочно поголодать
Бывший губернатор Одесской области Михаил Саакашвили объявил о начале бессрочной голодовки. Об этом рассказал адвокат Руслан Чернолуцкий после посещения своего подзащитного, передает Lenta.ru.
''В случае, если будет принята мера пресечения - арест на 60 суток, он жестко будет продолжать голодовку'',- сказал Чернолуцкий.
По словам адвоката, Саакашвили чувствует себя нормально, его после задержания посетил врач - 7 декабря стало известно, что политик простудился. Чернолуцкий также рассказал, что полицейские задержали его подзащитного, когда тот ''находился в квартире своего друга на лечении''.
6 декабря Саакашвили рассказал, что когда президент Украины Петр Порошенко лишил его гражданства, он ''был не в очень хорошей форме, был чуть-чуть потолстевшим. Я потерял где-то килограммов 30''.