The Times-ը Օլիմպիադայում ռուս մարզիկների համար չեզոք դրոշի մրցույթ է հայտարարել
Բրիտանական The Times պարբերականի սյունակագիր Ջեյմս Սմիթն ընթերցողների շրջանում մրցույթ է հայտարարել՝ առաջարկելով ստեղծել չեզոք դրոշ ռուս մարզիկների համար, որոնց կթույլատրվի մասնակցել հարավկորեական Պխենչխանում կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերին, հայտնում է RT-ն:
Լրագրողի կարծիքով լավ տարբերակ կարող է լինել շոտլանդկա կտորից ծածկոցը կամ BBC հեռուստաալիքի հին թեստ-աղուսյակը:
Դեկտեմբերի 5-ին Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն Ռուսաստանին հեռացրել էր 2018 թվականի Ձմեռային օլիմպիական խաղերից, սակայն նշվում էր, որ առանձին ռուս մարզիկներ կարող են մասնակցել Խաղերին չեզոք դրոշի ներքո:

The Times объявила конкурс на нейтральный флаг для российских олимпийцев
Колумнист британского издания The Times Джайлс Смит объявил среди читателей газеты конкурс, предложив создать нейтральный флаг для российских спортсменов, которые будут допущены до Олимпийских игр 2018 года в южнокорейском Пхенчхане, сообщает RT.
Журналист заявил, что неплохим вариантом для флага российских спортсменов может стать старая тест-таблица канала BBC, на которой была изображена девочка, играющая в крестики-нолики с "довольно жутким" игрушечным клоуном.
Другим неплохим вариантом, по мнению Смита, было бы одеяло из клетчатой ткани-шотландки.
5 декабря Международный олимпийский комитет (МОК) принял решение отстранить Россию от участия в зимних Олимпийских играх 2018 года. При этом в МОК уточнили, что отдельные спортсмены смогут выступить на Играх под нейтральным флагом.