«Հայերի ջարդը թուրքական հրեաների ձեռքի գործն է».Ամերիկացի պրոֆեսորը զրկվել է պաշտոնից` Ցեղասպանության մասին արված հայտարարության համար
Ամերիկացի պրոֆեսոր Մայքլ Չիկինդասը, ով Ռութգերսի համալսարանի (Նյու Ջերսի նահանգ) սննդաբանության ամբիոնի դասախոս է և գլխավորում է Մթերքի, սննդի ու առողջապահության կենտրոնի Մարսողության համակարգի առողջության կենտրոնը, ազատվել է դասեր տալու իրավունքից ու զրկվել պաշտոնից սոցիալական կայքերում հրապարակած  հակասեմիտական գրառումների պատճառով։
Նրան նաև կպարտադրեն «մշակութային դասընթացներ» անցել: Այս մասին հաղորդում է Newsru.com-ը` հղում կատարելով The Daily Targum-ին։
Հոդվածում նշվում է, որ Չիկինդասը հակասեմիտական կարծրատիպեր է «տարածել», իր բլոգում ծուռքիթ հրեաների ծաղրանկարներ է հրապարակել, պնդել է, որ նրանք իբրև թե գրավել են իշխանությունը Հոլիվուդում, Կենտրոնական բանկում ու հսկում են ԱՄՆ կառավարության գործողությունները, ինչպես նաև Իսրայելը կոչել է ցեղասպանություն իրականացնող «ահաբեկչական երկիր»։
Նա նաև պնդել է, որ հայերի ջարդը թուրքական հրեաների ձեռքի գործն է, իսկ սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչությունների հետևում Իսրայելն է կանգնած եղել:
Պրոֆեսորին գործից հեռացնելու մասին պահանջագիրը ստորագրել են Ռութգերսի համալսարանի 3200 ուսանող։ Այդ համալսարանում հրեա ուսանողների թիվն ամենամեծն է ԱՄՆ-ում։

"Резню армян устроили евреи Турции": профессор-антисемит уволен из университета
Почетный профессор Майкл Чикиндас, преподаватель кафедры пищевых наук Университета Рутгерса, штат Нью-Джерси, который возглавляет Центр пищеварения в Институте продовольствия, питания и здравоохранения, отстранен от преподавания и лишился поста за публикацию антисемитских "постов" в социальных сетях.
Его также обяжут пройти специальный "культурный курс", пишет в воскресенье, 10 декабря, передает News.ru, ссылаясь на The Daily Targum.
В статье говорится, что Чикиндас "распространял" замшелые антисемитские стереотипы - публиковал в своем блоге карикатуры на крючконосых евреев, утверждал, что они якобы захватили власть в Голливуде, Центробанке и контролируют действия правительства США, а также называл Израиль "государством террора", проводящим геноцид.
Он, впрочем, проявил "креативность" в данном аспекте, заявив, что армянская резня - дело рук турецких евреев, а теракты 9/11 организовал Израиль.
Петицию с требованием уволить профессора подписали около 3.200 учащихся Университета Рутгерса, где процент студентов-евреев самый высокий в США.