Ամերիկացուն ձերբակալել են «911» ծառայությունում ռեստորանի փոքր խեցեմորթներից բողոքելու համար
ԱՄՆ-ում ոստիկանությունը ձերբակալել է տղամարդուն, ով չափազանց հաճախ է գանգատվել է փրկարար ծառաությանը («911») ռեստորանում իրեն մատուցված փոքր խեցեմորթներից, հայտնում է Fox News-ը։
Դեպքը տեղի է ունեցել Ֆլորիդա նահանգի Ստյուարտ քաղաքում։ 51-ամյա Նելսոն Ագոստոն ռեստորաններից մեկում պատվիրել է ծովամթերքներով ճաշատեսակ, սակայն, տեսնելով խեցեմորթների չափերը, խիստ հիասթափվել և դիմել է ոստիկանություն։
«Նա գանգատվել է, որ իր կերած խեցեմորթներն այնքան փոքր են եղել, որ դրանց համար չի ցանկացել վճարել», - ասել է սերժանտ Բրայան Բոսիոն։ Նա նշել է, որ տղամարդը սկզբում գանգատվել է ռեստորանի աշխատակիցներին, որից հետո իրեն անվճար տրամադրել են ևս մեկ սննդաբաժին։
Սակայն դա Ագոստոյինչի բավարարել, և նա կրկին զանգահարել է «911» ծառայություն։ Այնտեղ նրան խորհուրդ են տվել զանգահարել ոստիկանական գիծ, որը կապված չէ արտակարգ իրավիճակների հետ։
Դրանից հետո տղամարդը ևս 2 անգամ զանգահարել է «911»։ Առաջին անգամ նա հայտարարել է, որ մոռացել է իրեն տրված համարը, երկրորդ անգամ վստահեցրել է դիսպետչերին, որ չի կարողանում միանալ իրեն թելադրված համարով։
Արդյունքում տղամարդու նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել փրկարար ծառայություններին դիմելը չարաշահելու համար:

Американца задержали за жалобы в "911" на маленьких моллюсков в ресторане
В США полиция задержала мужчину, который слишком часто жаловался в службу спасения ("911") на маленьких моллюсков в его блюде в ресторане, сообщает "Известия" со ссылкой на Fox News.
Инцидент произошел в городе Стюарт (штат Флорида). 51-летний Нельсон Агосто заказал в одном из ресторанов блюдо из морепродуктов, но, увидев размер моллюсков, был крайне разочарован и обратился в полицию.
"Он пожаловался, что моллюски, которых он ел, были такими маленькими, что за них не хотелось платить", - рассказал сержант Брайан Боссио.
Он отметил, что мужчина сначала пожаловался сотрудникам ресторана, после чего ему предоставили еще одну порцию блюда бесплатно.
Но Агосто все равно показалось этого мало, и он снова позвонил в службу "911". Там ему посоветовали позвонить на полицейскую линию, которая не связана с чрезвычайными ситуациями.
Однако после этого мужчина еще дважды звонил в "911". Первый раз он заявил, что забыл номер, который ему дали, второй раз заверял диспетчера, что не смог дозвониться по продиктованному ему телефону.