Ադրբեջանում ուսուցչին հեռացրել են աշխատանքից հայերի նկատմամբ սիրո պատճառով
Բաքվի թիվ 220 դպրոցի անգլերեն լեզվի ուսուցիչ Ռովշան Ազիզովը, որն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության կողմնակից է և քարոզել է դա աշակերտների շրջանում, հեռացվել է աշխատանքից:
Ինչպես փոխանցում է PanArmenian-ն, այդ մասին axar.az կայքին հայտնել է անձամբ Ազիզովը, որը հատուկ տեսանյութեր է պատրաստում՝ որպես ՀՀ և Ադրբեջանի միջև խաղաղության կողմնակից: Նա նշել է, որ իրեն աշխատանքից ազատելու կապակցությամբ նա խնդրել է ուսուչական խորհրդի նիստ գումարել դպրոցում, սակայն նրա խնդրանքը հաշվի չեն առել:
Միևնույն ժամանակ modern.az պորտալը պնդում է, որ վերջերս Ազիզովն աշակերտուհիներից մեկին հայկական տարազ էր հագցրել, լուսանկարել նրան Բաքվի հայկական եկեղեցու ֆոնին և հրապարակել էր լուսանկարն իր ֆեյսբուքյան էջում, ինչը լուրջ բողոքների առիթ է դարձել Ադրբեջանում:
Ավելի վաղ սոցցանցերում բողոքներ էին տարածվել այդ ուսուցչի դեմ, որտեղ ասվում էր, որ նա ինքն է բացահայտ խոստովանում, որ աշակերտների դաստիարակում է հայերի նկատմամբ սիրո ոգով:

В Баку учитель лишился работы из-за любви к армянам
Учитель английского языка бакинской школы №220 Ровшан Азизов, который является сторонником мира между Азербайджаном и Арменией и пропагандировал это среди учеников, лишился работы, сообщает minval.az.
Об этом сайту axar.az сообщил сам Р.Азизов, который готовил специальные видеоролики, в качестве сторонника мира между Азербайджаном и Арменией. Он отметил, что в связи со своим увольнением попросил пригласить в школу педагогический совет, но его просьба не была учтена.
Вместе с тем портал modern.az утверждает, что недавно Р.Азизов одел на азербайджанскую школьницу армянский национальный костюм, сфотографировал ее на фоне армянской церкви в Баку и опубликовал эту фотографию на своей странице фейсбуке, что вызвало серьезные протесты.
Ранее в соцсетях распространилась жалоба на этого учителя, в которой отмечалось, что он сам открыто признает, что воспитывает учеников в духе любви к армянам.