Ռուբեն Հայրապետյանը դիմել է ԱԱԾ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ պարզելու ՀՀ առաջին խմբի 2017-2018թ-ի մրցաշրջանի ՖԱ Լոռի Վանաձոր-ՖԱ Էրեբունի հանդիպման կազմակերպիչներին և մասնակիցներին հնարավոր կաշառք տալու կամ նրանց կողմից կաշառք ստանալու հանգամանքները:
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացնում են, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահը 2017 թվականի դեկտեմբերի 14-ին դիմել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր Ազգային անվտանգության ծառայություն՝ նշելով, որ նույն թվականի նոյեմբերի 20-ին կայացել է ՀՀ առաջին խմբի 2017-2018 թվականների մրցաշրջանի ՖԱ Լոռի Վանաձոր-ՖԱ Էրեբունի հանդիպումը, որն ավարտվել է 5:0 հաշվով:
Հանդիպման պայմանավորված լինելու վերաբերյալ զեկույց է  կազմվել ՈՒԵՖԱ-ի կողմից, որում մանրամասն վերլուծության են ենթարկվել ամբողջ խաղի ընթացքն ու դրա վրա կատարված խաղադրույքները, ինչի արդյունքում կասկածներ են առաջացել, որ, մրցումների կամ մրցույթների արդյունքների վրա ազդելու նպատակով, հնարավոր է՝ խաղի կազմակերպիչներին և մասնակիցներին տրվել, իսկ վերջիններիս կողմից ստացվել կամ ընդունվել է կաշառք ստանալու առաջարկ:
Դեպքի առթիվ 2017թ-ի դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի 1-ին և 3-րդ մասերով, որն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտե՝ նախաքննություն իրականացնելու նպատակով: 2018թ. հունվարի 8-ին քրեական գործն ուղարկվել է Լոռու մարզի քննչական վարչություն, որտեղ նույն օրն այն ընդունվել է վարույթ:
Կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ հանդիպման բոլոր հանգամանքները պարզելու, դեպքի բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Глава Федерации футбола Армении обратился в Службу нацбезопасности РА
В Следственном управлении Следственного комитета Республики Армения по Лорийской области предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия для выяснения обстоятельств возможного подкупа участников и организаторов матча между футбольными клубами "Лори Ванадзор" и "Эребуни" сезона  2017-2018 гг первого дивизиона РА. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Согласно информации, президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян 14 декабря 2017 года обратился в Службу национальной безопасности РА, отметив: 20 ноября 2017 года матч между данными футбольными клубами завершился со счетом 5:0.
Касательно договорного характера матча УЕФА (Союз  европейских футбольных ассоциаций) составил доклад, где детальному анализу подвергнуты весь ход игры и сделанные ставки. В результате возникли подозрения,  что с целью возможного влияния на итоги соревнований, возможно, организаторам и участникам матча была предложена взятка, а последними данное предложение было принято.
В следственном управлении Службы национальной безопасности РА 15 декабря 2017 года было возбуждено уголовное дело по чч. 1 и 3 ст. 201("Подкуп участников и организаторов профессиональных спортивных соревнований и зрелищных коммерческих конкурсов") УК РА.
А 8 января 2018 года дело было направлено в следственное управление по Лорийской области на производство предварительного следствия.
Ведется предварительное следствие, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия для выяснения всех обстоятельств матча, обеспечения всестороннего,  объективного и полного следствия.