Ես ռասիստ չեմ. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրկին հայտարարել է, որ երրորդ աշխարհի երկրների հասցեին վիրավորական արտահայտություններ չի արել, և իրեն ռասիստ չի համարում, հայտնում է РИА Новости-ն։
«Ո՛չ, ես ռասիստ չեմ։ Ես ամենաքիչ ռասիստ մարդն եմ, ումից դուք երբևէ հարցազրույց եք վերցրել», - հայտարարել է Թրամփը լրագրողներին՝ ընդգծելով, որ նա Սպիտակ տանը խորհրդակցության ժամանակ վիրավորական արտահայտություններ չի արել։
Հիշեցնենք, ԶԼՄ-ներն օրեր առաջ հայտնել էին, որ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանն օրենսդիրների հետ միգրացիոն քաղաքականության հարցով հանդիպման ժամանակ երրորդ աշխաչհի երկրներին անվանել է «կեղտոտ խորշեր»: Նշվում է, որ խոսքը եղել է մասնավորապես Հայիթիի, Սալվադորի և աֆրիկայի մի շարք երկրների մասին:

Трамп: "Я не расист"
Президент США Дональд Трамп в воскресенье вновь заявил, что не делал оскорбительных высказываний в адрес стран третьего мира и не считает себя расистом, передает РИА Новости.
"Нет, я не расист. Я наименее расистский человек, у которого вы брали интервью", — заявил Трамп журналистам, отметив, что он не делал обидных ремарок во время совещания в Белом доме.
Скандал разразился после того, как СМИ сообщили, что на совещании по иммиграции с сенаторами Трамп назвал страны третьего мира "гадюшником" (shithole, вариант перевода — "вонючая дыра"). В частности, он якобы упомянул Гаити, Сальвадор, ряд африканских государств.