Էրդողանը նեղստրել է. «Մինչ Թրամփն ինձ չզանգի, ես նրան չեմ զանգելու»
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, թե իր համար անհասկանալի է, որ ԱՄՆ-ը 12000 կմ հեռավորությունից եկել ու սահմանների անվտանգության ապահովման համար բանակ է ստեղծում։Այս մասին հայտնում է News.am-ը՝ հղում կատարելով թուրքական Diken լրատվակայքին:
Էրդողանը շեշտել է, թե ԱՄՆ-ի այդ նախաձեռնության հետ կապված զանհագարել էր նախագահ Թրամփին, սակայն վերջինս ասել էր, թե հետ կզանգի, սակայն հետ չի զանգել։ «Մինչ Թրամփը ինձ չզանգի, ես նրան չեմ զանգի»,-նեղստրել է Էրդողանը։
Նշենք, որ ԱՄՆ-ը հայտարարել է, թե Սիրիա-Թուրքիա սահմանին հիմնականում քրդերից կազմված ստորաբաժանումներ է պատրաստվում ստեղծել, ինչն էլ խիստ կատաղեցրել է Թուրքիային։

Эрдоган обиделся: Трамп обещал позвонить, но не позвонил
Эрдоган не понимает, что США формируют войска для обеспечения безопасности на расстоянии 12000 км от своих границ. Об этом передает News.am, ссылаясь на Diken.
Он сообщил, что звонил по этому поводу президенту США Дональду Трампу, тот обещал перезвонить, но так и не позвонил. ''Пока Трамп мне не позвонит, я ему звонить не буду'', - отметил обиженный Эрдоган.
Напомним, что США заявили о намерении сформировать пограничные подразделения на границе Сирии и Турции, в состав которых войдут в основном курды, что разозлило Анкару.