Ավելի քան 30 մարդ զոհվել և վիրավորվել է Քաբուլում հյուրանոցի վրա հարձակման հետևանքով
Քաբուլի Intercontinental Hotel-ի վրա զինյալների հարձակման հետևանքով տուժել և զոհվել է 35 մարդ, փոխանցում է ՐԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Վիրավորների և զոհվածների ճշգրիտ թիվը դեռ հայտնի չէ: Նշվում է, որ հարձակվողներից մեկը սպանվել է: Հյուրանոցի երկրորդ հարկը հրդեհվել է:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ զինյալները մի քանի հոգու պատանդ են վերցրել: Տարբեր աղբյուրների համաձայն՝ հարձակվողները երեքը կամ չորսն են եղել, նրանք իրենց վրա մահապարտի գոտիներ են ամրացրել:
Աֆղանստանի ներքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչը Tolo հեռուստաընկերությանը հայտնել է, որ հյուրանոցի շենքում առնվազն երեք զինյալներ են մնացել: Անվտանգության ծառայությունները կարողացել են այնտեղից դուրս բերել մի քանի հյուրերի եւ հյուրանոցային աշխատողների, այժմ նրանք գտնվում են անվտանգ վայրում: Տեղացիները հաղորդել են, որ լսել են մի քանի պայթյուն:

Свыше 30 человек погибли и пострадали при нападении на отель в Кабуле
При нападении боевиков на отель Intercontinental Hotel в Кабуле погибли и пострадали 35 человек, сообщает РИА Новости.
Точное количество жертв и раненых пока не известно. Сообщается, что один из нападавших был ликвидирован. Второй этаж отеля охвачен пламенем.
Как сообщалось ранее, боевики взяли нескольких человек в заложники. По разным данным, нападавших было трое или четверо, они надели на себя пояса смертника. МВД страны подтвердило факт нападения. Полиция оцепила территорию вокруг здания, сотрудники органов безопасности вступили в перестрелку с боевиками.
Как сообщил телеканалу Tolo представитель афганского МВД, как минимум еще трое боевиков остаются в здании отеля. Службам безопасности удалось вывести оттуда нескольких гостей и сотрудников гостиницы, сейчас они находятся в безопасном месте. Местные жители сообщили, что слышали несколько взрывов.