Կիմ Չեն Ինը Հարավային Կորեայի նախագահին հրավիրել է Փհենյան
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինին հրավիրել է Փհենյան, հայտնում են հարավկորեական լրատվամիջոցները՝ նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցչին հղումով:
Նշվում է, որ հրավերը փոխանցել է Կիմ Չեն Ինի քույրը՝ Կիմ Յո Չժոնը, ով հյուսիսկորեական առաջնորդի հատուկ բանագնացի կարգավիճակով գտնվում է Հարավային Կորեա ժամանակ հյուսիսկորեական օլիմպիական պատվիրակության կազմում:
Կիմ Յո Չժոնը նշել է, որ իր եղբարը ցանկանում է, որ Հարավային Կորեայի նախագահի այցը Փհենյան կայանա հնարավորինս կարճ ժամկետներում, նա առաջարկել է, որ այցը նվիրված լինի երրորդ միջկորեական գագաթաժողովին:
Նշենք, որ Հյուսիսային և Հարավային Կորեաների առաջնորդների վերջին հանդիպումը կայացել է 2007 թվականին Փհենյանում երկրորդ միջկորեական գագաթաժողովի ժամանակ:

Ким Чен Ын пригласил президента Южной Кореи в Пхеньян
Северокорейский лидер Ким Чен Ын передал президенту Южной Кореи Мун Чжэ Ину приглашение в Пхеньян, сообщает южнокорейское информагентство "Ренхап" со ссылкой на представителя администрации президента Южной Кореи.
Приглашение было передано через сестру Ким Чен Ына, отправившуюся на Олимпиаду в Пхенчхан в составе северокорейской делегации, Ким Ё Чжон: она находится в статусе специального посланника северокорейского лидера, передает Интерфакс.
Ким Чен Ын предложил приурочить визита президента Южной Кореи в Пхеньян к проведению третьего межкорейского саммита. Ким Ё Чжон отметила, что ее брат хотел бы, чтобы первый приезд Мун Чжэ Ина в КНДР состоялся в кратчайшие сроки.
Последняя встреча лидеров двух государств проходила в 2007 году в Пхеньяне. Тогда же состоялся второй межкорейский саммит. В Северную Корею на встречу с Ким Чен Иром приезжал южнокорейский президент Но Му Хен.