Լիբանան. Արմեն Սարգսյանը մասնակցել է Արցախյան շարժման 30 ամյակին նվիրված միջոցառմանը
ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 24-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպանատանը ներկա է գտնվել դեսպանության և Մերձավոր Արևելքում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության կողմից կազմակերպված Արցախյան ազատագրական շարժման 30 ամյակին նվիրված Զոհրաբ Մարգարյանի լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմանը։ Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղվելով Արմեն Սարգսյանի գրասենյակին:
Իր ելույթում Արմեն Սարգսյանն անդրադարձել է Արցախյան հերոսամարտի վճռորոշ նշանակությանը հայ պետականության վերականգնման արշալույսին: Նա արժևորել է ազատամարտիկների հերոսական ինքնազոհությունը և նվիրումը հայ ժողովրդի ազատության և անկախության գաղափարների իրականացմանը:
Սարգսյանը շեշտադրել է, որ չնայած ձեռք բերված հաղթանակներին, Հայաստանի և Արցախի առջև ծառացած մարտահրավերները դեռևս բազում են, և դրանց հաղթահարման համար անհրաժեշտ է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք և հավաքական ջանքի ներդրում:

Ливан: Армен Саргсян принял участие в открытии фотовыставки, посвященной 30- летию карабахского движения
Кандидат в президенты РА А. Саргсян, находящийся в Ливане, 24 февраля принял участие в открытии в посольстве РА в Ливане выставки фотографий Зограба Маркаряна, посвященной 30-летию Карабахской освободительной борьбы. Выставка была организована посольством Армении и представительством Арцаха на Ближнем Востоке, передает Арменпресс.
Как сообщили из офиса А. Саргсяна, в своем выступлении кандидат в президенты обратился к решающей роли Арцахского движения на заре восстановления независимости Армении. Он подчеркнул героическую самоотверженность добровольцев и их преданность идеалам свободы и независимости армянского народа.
А. Саргсян особо подчеркнул, что, несмотря на достигнутые победы, Армении и Арцаху еще предстоит решить множество проблем, для чего необходима совместная ежедневная кропотливая работа.
Выборы четвертого президента РА пройдут 2 марта. После изменений, внесенных в Конституцию страны, избирать его будет парламент.