Լիբանան. Արմեն Սարգսյանը մասնակցել է Արցախյան շարժման 30 ամյակին նվիրված միջոցառմանը
ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 24-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպանատանը ներկա է գտնվել դեսպանության և Մերձավոր Արևելքում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության կողմից կազմակերպված Արցախյան ազատագրական շարժման 30 ամյակին նվիրված Զոհրաբ Մարգարյանի լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմանը։ Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղվելով Արմեն Սարգսյանի գրասենյակին:
Իր ելույթում Արմեն Սարգսյանն անդրադարձել է Արցախյան հերոսամարտի վճռորոշ նշանակությանը հայ պետականության վերականգնման արշալույսին: Նա արժևորել է ազատամարտիկների հերոսական ինքնազոհությունը և նվիրումը հայ ժողովրդի ազատության և անկախության գաղափարների իրականացմանը:
Սարգսյանը շեշտադրել է, որ չնայած ձեռք բերված հաղթանակներին, Հայաստանի և Արցախի առջև ծառացած մարտահրավերները դեռևս բազում են, և դրանց հաղթահարման համար անհրաժեշտ է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք և հավաքական ջանքի ներդրում:

Lebanon: Armen Sarkissian Attends the Event Dedicated to 30th Anniversary of Artsakh Movement
Armen Sarkissian, candidate for the President of Armenia, attended the opening ceremony of photo exhibition of Zohrab Margaryan dedicated to the 30th anniversary of the Artsakh liberation movement in Lebanon on February 24. According to Armenpress, this was stated by Sarkissian's Office. The exhibition has been organized by the Armenian Embassy in Lebanon and Artsakh's representation in the Middle East.
In his remarks Armen Sarkissian touched upon the key significance of the Artsakh fight on the restoration of the Armenian statehood. He appreciated the heroic self-sacrifice and dedication of the volunteers to the implementation of the ideas of freedom and independence of the Armenian people.