Իրանին վնասելու ԱՄՆ-ի փորձերն անհեռանկար են. Ռոհանի
ԱՄՆ–ն փորձում էր վնաս պատճառել Իրանին, բայց դա այդպես էլ չհաջողվեց, հայտարարել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին:
«Մեկ ամսից ավել է, ինչ ականատես ենք մեր երկրին վնաս հասցնելու ԱՄՆ–ի փորձերին, բայց այդ փորձերը ձախողվել են»,–ասել է նա։ Նախագահը շեշտել է, որ Իրանը օտարերկրյա պետության  կարիք չի զգում Պարսից ծոցի երկրների անվտանգությունն ապահովելու համար։
Թեհրանի ու Վաշինգտոնի հարաբերությունների համատեքստում նա հիշեցրել է, որ ամերիկյան ղեկավարությունն անտրամաբանական հայտարարություններ է արել Համապարփակ գործողությունների պլանի առնչությամբ, հավելելով, որ Իրանը կշարունակի գործել իր ազգային շահերին համապատասխան։

Попытки США навредить Ирану бесперспективны: Роухани
США пытались нанести вред Ирану, но их действия результата не дали. Об этом заявил президент Исламской Республики Хасан Роухани, выступая в городе Бендер-Аббас, передает ТАСС
"На протяжении не одного месяца вы были свидетелями того, как США пытались нанести вред нашей стране, но их попытки провалились", - сказал он. президент также отметил, что Иран не нуждается в помощи иностранных сил для обеспечения безопасности государств Персидского залива.
"Мы готовы работать с нашими друзьями и соседями без вмешательства чужаков в наши дела, - цитирует его агентство IRNA. - Мы хорошие соседи для стран залива, и мы сами способны защитить свой дом". Как подчеркнул Роухани, "Иран никогда не просил и не будет просить разрешения у кого-либо на то, чтобы строить собственные ракеты, самолеты, танки и другую военную технику, чтобы защитить себя и весь регион".