Պուտին․ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի փոխադարձ մեղադրանքները տանում են փակուղի
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ամերիկյան NBC հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի փոխադարձ մեղադրանքները ոչ մի լավ բանի չեն հանգեցնի։
Խոսելով ռուս-ամերիկյան հարաբերությունների մասին՝ Պուտինը նշել է, որ անհրաժեշտ է հանգիստ նստել, զրուցել և պարզել ամեն բան։ «Ես հավատում եմ եմ, որ գործող նախագահը ցանկանում է դա անել, սակայն կան ուժեր, որոնք նրան դա թույլ չեն տալիս», - ասել է Պուտինը։
ՌԴ նախագահի կարծիքով, Դոնալդ Թրամփը մեծ փորձ ունեցող արագ կողմնորոշվող գործարար է՝ չնայած այն հանգամանքին, որ քաղաքականության մեջ նորեկ է։ «Նա հասկանում է, որ եթե անհրաժեշտ է որևէ մեկի հետ հարթել հարաբերությունները, պետք է ներկայիս կամ պոտենցիալ գործընկերոջը վերաբերվել հարգանքով, - նշել է Պուտինը։ - Փոխադարձ մեղադրանքներն ու հարձակումները տանում են փակուղի»։

Путин назвал взаимные обвинения России и США "путем в никуда"
Президент России Владимир Путин в интервью американскому телеканалу NBC заявил, что обмен взаимными обвинениями между Россией и США не приведет ни к чему хорошему, пишет РБК.
Говоря о российско-американских отношениях, Путин отметил, что нужно сесть спокойно, поговорить и разобраться во всем. "Я считаю, что нынешний президент хочет это сделать, но есть силы, которые не позволяют ему это сделать", -сказал Путин.
Дональд Трамп, по мнению российского президента, - бизнесмен с большим опытом и быстрой хваткой, несмотря на то, что является новичком в политике. "Он понимает, что если необходимо наладить отношения с кем-то, мы должны относиться к нынешнему или потенциальному партнеру с уважением, - отметил Путин. - Взаимные обвинения и нападки - это путь в никуда".