Պուտինը պատմել է, թե ինչպես են կոտրել իր քիթը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատմել է, թե ինչու իրեն չեն ցանկացել ընդգրկել պիոներների շարքերը և ինչպես են կոտրել իր քիթը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Իհարկե, խուլիգանություն եմ արել։ Սկզբում պարզապես չէին ուզում ընդունել, հետո ընդունեցին։ Սկսեցի զբաղվել ըմբշամարտով, սամբոյով, ձյուդոյով, սկսեցի աստիճանաբար փոխվել, ավելի լավ սովորել»,-ասել է նա «Պուտին» ֆիլմում իր տված հարցազրույցի ժամանակ։
Միաժամանակ Պուտինի խոսքով, առաջին սպորտաձևը, որով զբաղվել է, եղել է բռնցքամարտը։ «Այնտեղ իմ քիթը կոտրեցին, և մինչև այն կլավանար, ես սկսեցի կենտրոնանալ ըմբշամարտի վրա»,-ասել է ՌԴ նախագահը։
Ֆիլմում Պուտինը նաեւ պատմել է իր ծնողների մասին, որոնք միշտ չէ, որ հավանություն են տվել իր՝ սպորտով զբաղվելուն, մտածում էին երաժշտական կրթության մասին, և անգամ բայան են գնել։ «Ես ոչ մի անգամ հորիցս չեմ լսել, որ նա երբևէ իմ ներկայությամբ հայհոյի։ Երբեք»,-ասել է Պուտինը։

Путин рассказал, почему его не брали в пионеры и как ему сломали нос
Президент России Владимир Путин рассказал, почему его не хотели брать в пионеры и как ему сломали нос, передает ''РИА Новости''
"Хулиганил, конечно. Не принимали просто, а потом приняли. Стал заниматься борьбой, самбо, дзюдо, начал постепенно меняться, лучше учиться", - сказал он в интервью в фильме "Путин", который размещен в соцсетях.
При этом, по словам Путина, первым видом спорта, которым он занялся, был бокс. "Там мне сломали нос, и пока он заживал, я переориентировался на борьбу", - рассказал он.
В фильме Путин также рассказывает про своих родителей, которые не всегда поощряли его занятия спортом, думали о музыкальном образовании, и даже подарили баян. "Я ни разу от отца не слышал, чтобы он при мне выругался матом. Никогда ", - сказал Путин.