Ռուսաստանը կարտաքսի բրիտանացի 23 դիվանագետի
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը մեկ շաբաթ ժամանակ է տվել Ռուսաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանության 23 աշխատակիցներին երկիրը լքելու համար, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի այդ, Մոսկվան հետ է վերցրել Սանկտ Պետերբուրգում Մեծ Բրիտանիայի գլխավոր հյուպատոսություն բացելու իր համաձայնությունը: Դադարեցվելու է նաև Բրիտանական խորհրդի գործունեությունը:
Ռուսաստանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև հարաբերությունները վատացել են Լոնդանի կողմից ռուս նախկին լրտես Սերգեյ Սկրիպալի և նրա դստեր թունավորման մեջ Մոսկվայի հասցեին հնչեցվող մեղադրանքների պատճառով:

Russia Has Expelled 23 British Diplomats
Russia has expelled 23 British diplomats in a deepening geopolitical dispute over a nerve agent attack on a former spy in Britain, the Guardian reports.
The Russian foreign ministry summoned the British ambassador on Saturday to inform him of the retaliatory action that follows the UK’s expulsion of 23 Russian diplomats earlier this week.
Britain’s foreign secretary, Boris Johnson, accused the Russian president, Vladimir Putin, of personally ordering the poisoning of Sergei Skripal and his daughter, who remain in hospital in critical condition after the 4 March attack.