Թուրք պատմաբանը Հայոց ցեղասպանության մասին գիրք կներկայացնի Կոլումբիայի համալսարանում
Թուրք պատմաբան, գրող և ԱՄՆ Քլարկի համալսարանի պրոֆեսոր Թաներ Աքչամը ԱՄՆ Կոլումբիայի համալսարանի ուսանողների հետ կքննարկի իր գիրքը՝ «Սպանելու հրամանները: Թալեաթ փաշայի հեռագրերը և Հայոց ցեղասպանությունը» վերնագրով, հայտնում է «Ռուսարմինֆո»-ն:
«Հանդիպումը կազմակերպված կլինի Կոլումբիայի համալսարանի Հայկական կենտրոնի, Թուրքիայի գիտահետազոտական ինստիտուտի, Հայաստանի ուսումնասիրության ազգային ասոցիացիայի և Կոլումբիայի համալսարանի Մարդու իրավունքների ուսումնասիրության ինստիտուտի կողմից»,- գրել է թուրք պատմաբանը ֆեյսբուքյան իր էջում:
Ավելի վաղ Աքչամը հայտնել էր, որ Կոլումբիայի համալսարան է գալու Խոսքի ազատության լոնդոնյան կենտրոնից, որտեղ ևս դասախոսություններ է ունեցել Հայոց ցեղասպանության թեմատիկայով:

Турецкий историк представит книгу о Геноциде армян в Колумбийском университете
Турецкий историк, писатель и профессор университета Кларка (США) Танер Акчам обсудит со студентами Колумбийского университета (США) свою книгу ''Приказы убивать. Телеграммы Талаата-паши и Геноцид армян'', передает ''Русарминфо''.
''Состоится встреча, организованная Армянским Центром Колумбийского университета, Научно-исследовательским институтом Турции (RIT), Национальной ассоциацией по исследованию Армении (NAASR) и Институтом изучения прав человека Колумбийского университета (ISHR)'', - написал турецкий историк на своей странице в Facebook.
Ранее Танер Акчам сообщил, что приедет в Колумбийский университет из лондонского Центра свободы слова, где также прошла его лекция по книге, посвященной Геноциду армян.