Թրամփը նախագահ վերընտրվելու քարոզարշավի համար հավաքել է ավելի քան 28 մլն դոլար
Նախագահ Դոնալդ Թրամփը հավաքել է ավելի քան 28 մլն դոլար 2020 թ. նոյեմբերին երկրի ղեկավարի պաշտոնում վերընտրվելու քարոզարշավի համար: Այս մասին հայտնում են «Եկեք ամերիկան նորից դարձնենք հզոր» ընտրողների հիմնադրամի դրամահավաքի հանձնախմբի ներկայացուցիչները, փոխանցում է NEWS.am-ը:
Տարածված հայտարարության մեջ նշված է, որ այս տարվա առաջին եռամսյակում հիմնադրամը 10 մլն դոլար ընդհանուր արժեքով նվիրատվություն է ստացել։ Բացի այդ, նախորդ տարվա արդյունքներով կոմիտեի հաշվին ավելացել է 22 մլն դոլար։ Բայց տարատեսակ ծախսերի վրա այդ եռամսկայում ծախսվել է 3.9 մլն դոլար։ Այս թվում 650 հազար դոլար ծախսվել է  Make America Great Again գրառմամբ կարմիր գույնի վերնաշապիկներ պատրաստելու վրա, ինչպես նաեւ ընտրական կարգախոսով եւ նշաններով ժապավեններ եւ այլ իրերի պատրաստելու համար։
Թրամփը Դաշնային ընտրական հանձնաժողովին վերընտրվելու համար փաստաթղթերը ներկայացրել է այն նույն օրը, երբ 2017 թ. հունվարի 20-ին ստանձնել է պաշտոնը։

Трамп собрал уже свыше $28 млн на кампанию по переизбранию президентом
Президент Дональд Трамп собрал уже свыше $28 млн на кампанию по переизбранию главой государства в ноябре 2020 года. Об этом сообщили его представители из комитета по сбору средств в избирательный фонд под названием "Сделаем Америку снова великой", передает ТАСС.
Как отмечается в распространенном заявлении, за первый квартал текущего года в фонд поступили пожертвования на общую сумму $10 млн. Кроме того, по итогам прошлого года на счетах комитета оставалось $22 млн. Но различные расходы за тот же первый квартал составили $3,9 млн. В том числе, $650 тыс. было истрачено на изготовление бейсболок красного цвета с надписью Make America Great Again, кружек и прочих сувениров с избирательными лозунгами и символикой.
По словам представителей комитета, с момента его создания в $2,2 млн обошлась рассылка миллионов писем избирателям с просьбой внести пожертвования в фонд Трампа.
Трамп подал документы на переизбрание в Федеральную избирательную комиссию в тот же самый день, когда вступил в должность президента - 20 января 2017 года.