Պուտինը պատրաստ է Թրամփի հետ հանդիպմանը. Լավրով
Ռուսաստանը չի կարող չպատասխանել գույքի առանձնացմանը, դիվանագետների արտաքսմանը՝ դա անարգանք է հենց իրենց նկատմամբ։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Ես համոզված եմ, որ պետք է արժանի պատասխան տալ։ Բայց մարտերի, խառնակչության մեջ մտնել չենք պատրաստվում՝ դա մեր նախագահի ոճը չէ»,–նշել է նա։
Խոսելով Պուտինի եւ Թրամփի  հնարավոր հանդիպման տեղի եւ ժամկետների մասին՝ Լավրովը ասել է, որ այցը դեռ չի նախապատրաստվում, բայց հենց ինչ–որ զարգացում լինի, Մոսկվան անպայման կպատմի, սակայն ռուսական առաջնորդը պատրաստ է հանդիպել իր ամերիկյան գործընկերոջ հետ

Lavrov: Putin is Ready to Meet Trump
The visit between U.S. President Donald Trump and Russian President Vladimir Putin is not being prepared, but Putin is ready to meet his American counterpart, Russian foreign minister Sergey Lavrov said.
Lavrov recalled that during a phone conversation with Putin, Trump conveyed an invitation, and this is not a secret, RIA Novosti reported.
“We do not want to be intrusive, but we do not want to be impolite either, and given that President Trump made such a proposal, we presume that he would specify it. President Putin is ready for such a meeting,” Lavrov said.