Պուտինը պատրաստ է Թրամփի հետ հանդիպմանը. Լավրով
Ռուսաստանը չի կարող չպատասխանել գույքի առանձնացմանը, դիվանագետների արտաքսմանը՝ դա անարգանք է հենց իրենց նկատմամբ։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Ես համոզված եմ, որ պետք է արժանի պատասխան տալ։ Բայց մարտերի, խառնակչության մեջ մտնել չենք պատրաստվում՝ դա մեր նախագահի ոճը չէ»,–նշել է նա։
Խոսելով Պուտինի եւ Թրամփի  հնարավոր հանդիպման տեղի եւ ժամկետների մասին՝ Լավրովը ասել է, որ այցը դեռ չի նախապատրաստվում, բայց հենց ինչ–որ զարգացում լինի, Մոսկվան անպայման կպատմի, սակայն ռուսական առաջնորդը պատրաստ է հանդիպել իր ամերիկյան գործընկերոջ հետ

Лавров: Путин и Трамп на 100% не допустят военного противостояния‍
Владимир Путин и Дональд Трамп, а также военные двух стран на 100% не допустят военного противостояния. Как Об этом, как передает РИА Новости, заявил глава МИД Сергей Лавров.
"Они все-таки лидеры, которые избраны своими народами, они отвечают перед этими народами за мир и спокойствие", - заявил Лавров.
Министр также отметил, что Пентагон понимает недопустимость действий, которые могли бы спровоцировать прямое военное столкновение между странами. По его словам, военные понимают такие "очевидные" вещи лучше, чем политики.
Лавров также подчеркнул, что Москва будет реагировать на антироссийские действия США, но не скатится до "брани, склок и грубости".