Արցախի արտաքին գործերի նախարարը հանդիպել է Աբխազիայի արտաքին գործերի նախարարին
Ապրիլի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեին, հայտնում է Արցախի ԱԳՆ-ն։
Դաուր Կովեն կրկին շնորհավորել է Մասիս Մայիլյանին Արցախի ԱԳՆ ղեկավար նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով  նրան բեղմնավոր աշխատանք։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են  2017 թ. Արցախի Հանրապետության և Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև ստորագրված «Փոխըմբռնման հուշագրի» շրջանակներում երկկողմ համագործակցության օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Встреча министра иностранных дел Арцаха и министра иностранных дел Абхазии
23 апреля министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян встретился с министром иностранных дел Республики Абхазия Дауром Кове, прибывшим в Степанакерт с рабочим визитом, сообщает официальная страница МИДа Арцаха.
Даур Кове вновь поздравил Масиса Маиляна с назначением на должность главы МИД Арцаха, пожелав ему плодотворной работы.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся повестки двустороннего сотрудничества в рамках подписанного в 2017 году между внешнеполитическими ведомствами Республики Арцах и Республики Абхазия «Меморандума о взаимопонимании».