Սպիտակ տան աշխատակազմի ղեկավարը հերքում է տեղեկությունները, թե Թրամփին «ապուշ» է անվանել
Սպիտակ տան աշխատակազմի ղեկավար Ջոն Քելին հերքել է NBC News հեռուստաալիքի այն տեղեկությունը, համաձայն որի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին «ապուշ» է անվանել, հայտնում է NEWS.am-ը:
«Ես նախագահի հետ ավելի շատ ժամանակ եմ անցկացնում, քան որևէ մեկը, և մեր միջև հաստատվել են անհավանական անկեղծ ու ամուր հարաբերություններ»,- նշված է Քելիի հայտարարության մեջ, որը երկուշաբթի տարածել է Սպիտակ տունը:
«Նա մշտապես տեղյակ է իմ դիրքորոշմանը, երկուսս էլ գիտենք, որ այս ամբողջ պատմությունը լիովին զառանցանք է,- ասել է նա: - Ես նախագահի, նրա օրակարգի և մեր երկրի հաստատակամ կողմնակիցն եմ»:
Երկուշաբթի NBC հեռուստաընկերությունը հայտնել էր, որ Քելին մի քանի անգամ քննադատել է Թրամփի ընկալումը այնպիսի հարցերի շուրջ, ինչպիսին է ներգաղթը, և իրեն ներկայացրել է մարդ, որը երկիրը պաշտապանում է նախագահի իմպուլսիվ պոռթկումներից:
Հաղորդագրության մեջ նշվում էր, որ Թրամփն ավելի ու ավելի շատ է հոգնում Քելիի այդպիսի տրամադրվածությունից:

Глава аппарата Белого дома опроверг сообщения о том, что он назвал Трампа ''идиотом''
Глава аппарата Белого дома Джон Келли опроверг сообщение телекомпании NBC News о том, что он назвал президента Дональда Трампа ''идиотом'', передает Голос Америки.
''Я провожу с президентом больше времени, чем кто-либо еще, и у нас установились невероятно искренние и прочные отношения'', – говорится в заявлении Келли, распространенном Белым домом в понедельник.
''Он всегда знает мою позицию, и мы оба знаем, что вся эта история – это полный бред, – сказал он. – Я твердый сторонник президента, его повестки и нашей страны''.
Телекомпания NBC сообщила в понедельник, что Келли несколько раз критиковал понимание Трампом таких проблем, как иммиграция, и представлял себя человеком, защищающим страну от импульсивных порывов президента.