Թրամփը ցանկանում է Կիմ Չեն Ինի հետ հանդիպել Կորեաների սահմանին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն առաջարկել է Հյուսիսային Կորեայի նախագահ Կիմ Չեն Ինի հետ հանդիպումը կազմակերպել ապառազմականացված գոտում՝ Հյուսիսային և Հարավային Կորեաների սահմանին գտնվող Փհանմունջոմ բնակավայրում: Այդ մասին, ինչպես հայտնում է  Deutsche Welle-ն, ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է Վաշինգտոնում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Ավելի վաղ Twitter-ում նա որպես երկխոսության հնարավոր հարթակ հիշատակել էր, այսպես կոչված, «Խաղաղության տունը»:
Ավելի վաղ՝ լրագրողների հետ հարցազրուցի ժամանակ, Թրամփը հայտարարել է, որ «հրաշալի գաղափար» է համարում սահմանամերձ գոտու ընտրությունը որպես բանակցությունների վայր, քանի որ հաջողության դեպքում «մեծ տոնախմբությունը» տեղի կունենա անմիջապես տվյալ վայրում, ոչ թե «երրորդ երկրում»:
Նա նաև նշել է, որ, այնուամենայնիվ, եթե խոսք գնա երրորդ երկրի մասին, ապա որպես այդպիսին, դիտարկում է Սինգապուրը։

Трамп может встретиться с Ким Чен Ыном на границе двух Корей
Президент США Дональд Трамп предложил встретиться с северокорейским лидером Ким Чен Ыном в демилитаризованной зоне Пханмунджом на границе Северной и Южной Кореи. Об этом хозяин Белого дома заявил в понедельник, 30 апреля, на пресс-конференции в Вашингтоне, передает DW.
Ранее в Twitter oн упомянул так называемый "Дом мира" в переговорном пункте на юге демилитаризованной зоны в качестве возможной площадки для диалога.
В ходе последующего общения с журналистами Трамп заявил, что считает выбор приграничного пространства для переговорных целей "восхитительной идеей", поскольку в случае успеха саммита "большой праздник" по этому случаю состоится на месте, а не "в третьей стране". При этом репортерам в Белом доме он рассказал, что также рассматривается Сингапур.