Թրամփը խոստացել է Մեյին, որ Իրանը երբեք միջուկային զենք չի ստանա
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը և Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են ԿԺԴՀ-ի, Իրանի իրավիճակը, ինչպես նաև հավասար պայմաններում առևտուր անելու հեռանկարը, այդ թվում նաև Չինաստանի հետ: Այս մասին հայտնում է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը, գրում է NEWS.am-ը:
«Առաջնորդները քննարկել են արդար և փոխշահավետ առևտրի հարցը, մասնավորապես՝ Չինաստանին առնչվող»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
«Նախագահը նաև հավաստիացրել է Մեյին, որ մտադիր է երաշխիք ստանալ, թե Իրանը երբեք միջուկային զենք չի ստանա»- ավելացրել են Սպիտակ տան հայտարարության մեջ:

Trump Assured May that Iran Will Never Acquire Nuclear Weapon
US President Donald Trump spoke with Britain’s Prime Minister Theresa May on Saturday on issues including the Iran nuclear deal, a week before the president is to decide whether Washington will leave the pact, the White House said, ''Reuters'' reports.
In the call with May, Trump "underscored his commitment to ensure that Iran never acquires a nuclear weapon," the White House said.
The two also talked about nuclear issues in North Korea. "As planning continues for his upcoming meeting with North Korean leader Kim Jong Un, President Trump emphasized his goal of a denuclearized North Korea," the White House said.