Մակրոնը ցանկանում է Պուտինի հետ «պատմական և ռազմավարական երկխոսություն» զարգացնել
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը շահագրգռված է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ «պատմական և ռազմավարական երկխոսության» զարգացմամբ: Այս մասին նա հայտարարել է կիրակնօրյա Le Journal du Dimanche պարբերականի հետ հարցազրույցում, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը:
«Ես ցանկանում եմ Վլադիմիր Պուտինի հետ պատմական եւ ռազմավարական երկխոսություն վարել»,- նշել է Ֆրանսիայի նախագահը:
«Ինձ համար Ռուսաստանը Եվրոպայում է գտնվում, նույնիսկ եթե երբեք ծանոթ չի եղել այն ժողովրդավարությանը, որի պայմաններում մենք ապրում ենք»,- ասել է Մակրոնը:

We Want Historic Dialogue with Putin: Macron
In an interview with the French weekly newspaper Journal du Dimanche, French President Emmanuel Macron said he would like to maintain a "historic and strategic dialogue" with Russian counterpart Vladimir Putin, ''Sputnik News'' reports.
Signaling his readiness to "align Russia with Europe and not to allow Russia to retire into itself," Macron alleged that "Putin is dreaming of his country reemerging as a great power."
He stressed that he perceives Russia as "part of Europe, even if Russia has almost never known the democracy in which we live."