«Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական երթուղու նոր տարեշրջանի մեկնարկը կտրվի մայիսի 15-ից
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, տուրիզմի բաժնի պետը զեկուցել է, որ, հաշվի առնելով «Երևան Սիթի Տուր» զբոսաշրջային ավտոբուսների վերաբրենդավորման գործընթացը, այս տարի ծրագրի տարեշրջանի մեկնարկը կտրվի մայիսի 15-ից:
Երևանում զբոսաշրջային տեղեկատվական աջակցության կետերի տեղադրման գործընթացի հետ կապված, զեկուցվել է, որ Նալբանդյան-Մելիք-Ադամյան փողոցների խաչմերուկում մեկնարկել են համապատասխան շինարարական աշխատանքները և առաջիկա օրերին կտեղադրվի առաջին կետը:
Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի պահպանության միջազգային օրվա առթիվ ապրիլի 18-ից մեկնարկել են մայրաքաղաքի հուշարձանների լվացման և դրանց շրջակայքում առկա QR կոդ-ցուցանակների գույքագրման աշխատանքները: Տուրիզմի բաժնի պետ Գևորգ Օրբելյանը զեկուցեց, որ 120 գույքագրված հուշարձաններից 37-ում առկա են համապատասխան ցուցանակներ, առաջիկայում, մասնավորի հետ համագործակցությամբ, մյուսները ևս կհամալրվեն նմանատիպ ցուցանակներով: Միաժամանակ, զեկուցվել է, որ վերագործարկվել է նախնական տարբերակով QR-կոդ-ցուցանակների հետ կապված monuments.yerevan.am  կայքը, որի վրա այցելուները կարող են գտնել հուշարձանների մասին անհրաժեշտ տեղեկատվությունը:
Խորհրդակցությանը նաև զեկուցվել է, որ ի կատարումն Երևանի քաղաքապետի հանձնարարականի, Հաղթանակի զբոսայգում ավարտվել են անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքները մայիսի 9-ին՝ Հաղթանակի օրվան նվիրված միջոցառումները պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու ուղղությամբ:

С 15-го мая откроется новый сезон официального городского туристического маршрута ''Ереван Сити Тур''
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, начальник отдела туризма доложил, что принимая во внимание процесс ребрендинга туристических автобусов ''Ереван Сити Тур'', в этом году новый сезон программы откроется 15-го мая.
Касательно работ по установке пунктов информационной поддержки для туристов было доложено, что на перекрестке улиц Налбандян-Мелик-Адамян началось строительство и в ближайшие дни будет установлен первый инфо-пункт.
С 18-го апреля по случаю Международного дня памятников и исторических мест, в столице начались работы по очистке памятников и инвентаризации памятников, имеющих таблички с QR-кодом. Начальник отдела туризма Геворг Орбелян доложил, что на 37 памятниках из 120-и уже установлены таблички с QR-кодом. В скором времени в сотрудничестве с частным сектором на остальных памятниках также будут установлены соответствующие таблички. Было также доложено, что запущен сайт monuments.yerevan.am, на котором размещена вся необходимая информация о столичных памятниках.
В ходе совещания было доложено, что по поручению мэра столицы в парке Ахтанак (парк Победы) завершены подготовительные работы по организации мероприятий, посвященных Дню Победы 9-го мая.