Բրազիլիայի առաջին տիկինը փրկել է ջրում խեղդվող շանը
Բրազիլիայի նախագահի կինը՝ Միշել Տեմերա-Մարսելան, բոլորին զարմացրել է իր անսպասելի արարքով: Տեղի ԶԼՄ-ները պարզել են, որ ապրիլի վերջին նա փրկել է լճակում խեղդվող իր շանը՝ Պիկոլիին, հայտնում է RG.ru-ն:
Մարսելա Տեմերն իր որդու հետ զբոսնելիս է եղել պետության ղեկավարի նստավայրի շրջակա տարածքում այն պահին, երբ Պիկոլին նետվել է լճակի մեջ բադերի հետ խաղալու համար:
Որոշ ժամանակ անց, չնկատելով շանը ջրի մեջ, Մարսելա Տեմերը խնդրել է իր թիկնապահին փրկել շանը: Սակայն թիկնապահը դա չի արել, ուստի առաջին տիկինն ստիպված է եղել անձամբ նետվել ջուրը և դուրս բերել Պիկոլիին: Այդ միջադեպից հետո թիկնապահին աշխատանքից հեռացրել են:

Первая леди Бразилии спасла тонувшую в пруду собаку
Супруга президента Бразилии Мишела Темера - Марсела - проявила себя с неожиданной стороны. В конце апреля она, как выяснили местные СМИ, спасла свою собаку породы джек-рассел-терьер по кличке Пиколи, которая тонула в пруду, передает RG.ru.
Марсела Темер гуляла по территории официальной резиденции главы государства с сыном Мишелзинью в тот момент, когда Пиколи бросился в пруд, чтобы поиграть с утками.
Некоторое время собака не показывалась на поверхности, и обеспокоенная этим первая леди попросила свою телохранительницу предпринять что-либо для спасения питомца. Та, однако, проявила нерешительность, и Марсела Темер была вынуждена сама броситься в водоем в одежде. Ей удалось вытащить Пиколи из воды, а охраннице этот инцидент стоил перемены места работы.