Իսրայելը Սիրիայում հարված է հասցրել իրանական տասնյակ ռազմական օբյեկտների
Իսրայելի օդուժն ի պատասխան գիշերվա հրթիռակոծման գրոհել է Սիրիայում տասնյակ իրանական օբյեկտներև և հակաօդային պաշտպանության մարտկոցներ: Այս մասին հայտնում է Իսրայելի Պաշտպանության բանակը, փոխանցում է «ՌԻԱ»-ն:
Ինչպես ասված է ռազմական ամփոփագրում, այդ թիրախները պատկանում էին սահմանակից երկրի տարածքում իրանական «Ալ Քուդս» կազմավորումներին:
Գրոհի ենթարկված օբյեկտների թվում են Դամասկոսից հյուսիս գտնվող իրանական ռազմական ճամբարը, մայրաքաղաքի օդանավակայանում սպառազինության պահեստները, դիտակետեր, ինչպես նաեւ «Ալ Քուդսի» սահմանամերձ այլ դիրքեր ու սպառազինություններ:
Զինված ուժերի պաշտոնական ներկայացուցիչ Յոնաթան Քոնրիկուսը հայտարարել Է, որ Իսրայելի իշխանությունները Սիրիային ավիահարվածներ հասցնելուց առաջ իրազեկել են Ռուսաստանին:
Բանակում ընդգծել են, որ Իսրայելը շահագրգռված չէ Իրանի հետ հակամարտության հետագա էսկալացմամբ, և Թեհրանին կոչ են արել ձեռնպահ մնալ նոր գրոհներից:

Israel Says It Struck Iranian Targets in Syria
Israeli army said on Thursday it hit dozens of Iranian military targets in Syria overnight, accusing Tehran of launching rocket and missile attack towards its forces in the occupied Golan Heights, ''Al Jazeera'' reports.
"The Israeli military has struck dozens of Iranian military targets in Syria," Israeli military spokesman Jonathan Conricus told journalists.
He said they targeted intelligence, logistics, storage and vehicles as well as the origin of the rockets.
A Syrian radar installation was destroyed in the attack, Syrian state news agency SANA cited a military source as saying.