Իսրայելը Սիրիայում հարված է հասցրել իրանական տասնյակ ռազմական օբյեկտների
Իսրայելի օդուժն ի պատասխան գիշերվա հրթիռակոծման գրոհել է Սիրիայում տասնյակ իրանական օբյեկտներև և հակաօդային պաշտպանության մարտկոցներ: Այս մասին հայտնում է Իսրայելի Պաշտպանության բանակը, փոխանցում է «ՌԻԱ»-ն:
Ինչպես ասված է ռազմական ամփոփագրում, այդ թիրախները պատկանում էին սահմանակից երկրի տարածքում իրանական «Ալ Քուդս» կազմավորումներին:
Գրոհի ենթարկված օբյեկտների թվում են Դամասկոսից հյուսիս գտնվող իրանական ռազմական ճամբարը, մայրաքաղաքի օդանավակայանում սպառազինության պահեստները, դիտակետեր, ինչպես նաեւ «Ալ Քուդսի» սահմանամերձ այլ դիրքեր ու սպառազինություններ:
Զինված ուժերի պաշտոնական ներկայացուցիչ Յոնաթան Քոնրիկուսը հայտարարել Է, որ Իսրայելի իշխանությունները Սիրիային ավիահարվածներ հասցնելուց առաջ իրազեկել են Ռուսաստանին:
Բանակում ընդգծել են, որ Իսրայելը շահագրգռված չէ Իրանի հետ հակամարտության հետագա էսկալացմամբ, և Թեհրանին կոչ են արել ձեռնպահ մնալ նոր գրոհներից:

Израиль ударил по военным объектам Ирана в Сирии
Израильская авиация в ответ на ночной ракетный обстрел атаковала десятки объектов Ирана в Сирии и батареи ПВО. Об этом сообщила Армия обороны Израиля, передает ''РИА Новости''.
Как утверждается в военной сводке, эти цели принадлежали иранским формированиям "Аль-Кудс" на территории сопредельного государства.
Среди атакованных объектов - иранский военный лагерь к северу от Дамаска, склады вооружения в аэропорту столицы, наблюдательные пункты, а также другие позиции и вооружения "Аль-Кудс" у границы.
Официальный представитель вооруженных сил Йонатан Конрикус заявил, что власти проинформировали Россию перед авиаударами по Сирии.
В армии подчеркнули, что Израиль не заинтересован в дальнейшей эскалации конфликта с Ираном, и призвали Тегеран воздержаться от новых атак.