Հայ ջրացատկորդների Վլադիմիր Հարությունյան-Լև Սարգսյան զույգը՝ Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր
Օգոստոսի 6-ից 12-ը Մեծ Բրիտանիայում ընթացող ջրային մարզաձևերի Եվրոպայի առաջնությունում 10 մետր սինքրոն աշտարակացատկ մրցաձևում ջրացատկորդների Վլադիմիր Հարությունյան-Լև Սարգսյան զույգը զբաղեցրել է 3֊րդ տեղը՝ զիջելով Ռուսաստանի Դաշնությունը (1-ին տեղ) և Մեծ Բրիտանիան (2-րդ տեղ) ներկայացնող զույգերին։
Այսօր՝ օգոստոսի 10-ին, 3 մ սինքրոն ոստնակացատկում հանդես է գալու Վլադիմիր և Ազատ Հարությունյան եղբայրների զույգը, իսկ օգոստոսի 12-ին մրցահարթակ դուրս կգան Լև Սարգսյանը և Վարտան Բայանդուրյանը (10 մ աշտարակացատկ):
Ջրացատկի ՀՀ հավաքականը մրցավայր է մեկնել Վլադիմիր Հարությունյան, Ազատ Հարությունյան, Լև Սարգսյան, Վարտան Բայանդուրյան կազմով՝ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանի գլխավորությամբ:

Владимир Арутюнян и Лев Саркисян взяли "бронзу" на первенстве Европы по водным видам спорта
На проходящем 6-12 августа в Великобритании первенстве Европы по водным видам спорта пара Владимир Арутюнян - Лев Саркисян заняла третье место по синхронным прыжкам с 10-метровой вышки.
Как сообщает Новости-Армения со ссылкой на пресс-служба министерства спорта и по вопросам молодежи, армянские спортсмены уступили парам из России (1 место) и Великобритании (2 место).
Сегодня – 10-го августа Владимир и Азат Арутюняны попробуют свои силы в синхронных прыжках с трамплина (3 м), а 12-го августа в прыжках с вышки (10 м) поборются Лев Саркисян и Вардан Баяндурян.
В состав сборной Армении по прыжкам в воду входят Владимир Арутюнян, Азат Арутюнян, Лев Саркисян и Вардан Баяндурян во главе с главным тренером Грачья Чандиряном.