Կիմ Չեն Ինը նշել է Թրամփի հետ հանդիպման նպատակները
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը հույս ունի, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ երկրորդ հանդիպումն այնպիսի արդյունք կտա, որն «արձագանք կստանա միջազգային հանրության մոտ»: Այդ հայտարարությունը հնչել է հյուսիսկորեացի առաջնորդի` Պեկին այցից հետո:
Կիմ Չեն Ինն հույս է հայտնել, որ Փհենյանի մտահոգությունները կհասկացվեն, և որ շահագրգռված կողմերը միջոցներ կձեռնարկեն Կորեական թերակղզու ապամիջուկայնացման հարցը լուծելու համար, փոխանցում է Reuters-ը:
Հունվարի 9-ին Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդն ավարտել է իր անսպասելի այցը Պեկին, որտեղ բանակցություններ է անցկացրել Չինաստանի ղեկավար Սի Ցինփինի հետ:  Մինչ այդ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ մոտակա ժամանակում հանդիպում է նախատեսում Կիմ Չեն Ինի հետ:

Ким Чен Ын назвал цель встречи с Трампом
Лидер КНДР Ким Чен Ын надеется, что вторая встреча с президентом США Дональдом Трампом принесет результат, который "найдет отклик у международного сообщества". Это заявление прозвучало после поездки северокорейского лидера в Пекин, сообщает Корреспондент со ссылкой на Reuters.
Ким Чен Ын сказал, что надеется на понимание той озабоченности, которую испытывает Пхеньян, и что заинтересованные стороны примут меры для того, чтобы решить вопрос денуклеаризации Корейского полуострова.
9 января лидер Северной Кореи завершил свой неожиданный визит в Пекин, проведя переговоры с председателем КНР Си Цзиньпином. Поездке Ким Чен Ына предшествовало заявление Трампа о подготовке его новой встречи с лидером КНДР, которая состоится в ближайшее время.